2016 Güneş Tutulması

2016 Güneş Tutulması

Her şeyin başladığı yerdeyiz. Şimdi Dünya parmağına bir yüzük takacak. Bu bir anlaşma yüzüğü, çünkü biz bu yüzüğü hak ettik.(mi)

Hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde diye verilen sözleri tuttuk.. Tuttuk mu? Kendimize doğarken verdiğimiz sözleri gerçekten tuttuk mu? Yarın sabah Güneş tutuluyor ve Yeni bir dönem başlıyor, her şeyin başladığı yerde. Başladığınız yerde. Başladığınız mekanda ve zamanda.

Bu Güneş tutulması öyle bir Tutulma ki, Dünya’yı ayağa kaldıracak. Her şeyden kaçtık da, bir kendimizden kaçamadık. Sorumluluklarımızdan kaçtık, sorunlarımızdan kaçtık, insanlardan kaçtık, en sevdiklerimizden bile kaçtık ama bir tek kendimizden kaçamadık ve şimdi kendimizle yüzleşme zamanı. Merhaba ben geldim dercesine kapınız çalınacak, kendinizi tanıyabilmek için çok uğraşacaksınız ama o sizsiniz. Diğer yarınız. Doğarken bir yüzük takmıştınız ama hayatın akışında o kadar savruldunuz ki, kendinizi unuttunuz. Geç mi kaldım? Tüh. Aman Allahım geride kaldım. Treni kaçırdım. Zaman geçiyor, herkes uçtu. Güneş Tutulması zihninizi böyle konuşturacak işte. Sakin olun, sabırlı olun. Hiçbir şeyin kaçtığı yok, bölümü hemen bitirmeyin, oyundan zevk alın. Durun ve hayatın akışında, oyunun içinde bölümü hemen bitirmek için kaçırdığınız güzelliklere bir bakın. Yarış yapmıyoruz, yaşıyoruz. Aman Allahım zaman geçiyor ve siz yerinizde mi sayıyorsunuz? Zamanı durdurun. Herkes mutlu ama siz mutsuz musunuz? Maskeleri düşürün.

Herkes koşuyorsa siz yürüyün. Varacakları nokta sizin varacağınız nokta ile aynı.Çevrenize bir bakın. Aaa evet orada güzel bir ağaç varmış. Adalet yok! Adil değil bu! Adalet geliyor. İlahi adalet tecelli ediyor. Jüpiter ilahi adaletin enerjisini Dünya’ya taşıyor. Sen çevrendeki güzellikleri görmezsen, bunların hiçbir önemi kalmayacak.

Savaşlar? Ölümler? Depremler? Ya o çocuklar? NE OLACAK BU DÜNYANIN HALİ? Satürn ve Mars bu konuyla ilgileniyor. Savaş geliyor, depremler olacak. Her zaman oldular, her zaman vardılar. Çünkü savaşları engellemek için hiçbir şey yapmadık. Konuştuk sadece. Yalansız yaşayamadık, maskemiz düşecek diye korktuk. Doğuya göz yumduk. Batıya ağladık. Sağ kolumuzu, sol kolumuzdan farklı gördük, bacaklarımızı beğenmedik, saçlarımızı sevmedik. Uyuduk, uyanmayı sevmedik. Ne olacağını bekliyorduk? Yattığımız yerden her şey güzel mi olsaydı? Satürn bu konuda yıllardır bizi uyardı, mesajlar, çocuklar, terör, her şeyi gösterdi. Sizi salladı, size bağırdı. Duymadınız. Duymadık. Duymak hoşumuza gitmedi. Şimdi sızlanmaya hakkımız yok.

Satürn-Neptün iki farklı karakterinizle oynuyor. Uyayamıyorsunuz, düşüncelerde kayboluyorsunuz. Hayalleriniz var, gerçeklerle yüzleşiyorsunuz. Hayallerinize koşmak istiyor, gerçeklik algısını yenemiyorsunuz. Gördüklerinize inanıyor, hissettiklerinizi yok sayıyorsunuz. Neyin geldiğini hissediyor ama gerçekten geleceğine imkan vermiyorsunuz. Çünkü böyle yetiştirilmediniz. Görmeden inanmanın ne demek olduğunu Satürn-Neptün açısı hayatımıza sokacaktır. Biraz sert olacak, evet daha önce hiç imkan vermediğiniz şeyleri yaşayacaksınız ama diğer yandan etten ve kemikten, ordan oraya koşan, sadece bedenen yaşayan insanlar olmadığınızı öğreneceksiniz. Doğaya bakarken ağacın kırık dalını değil, etrafına yaydığı enerjiyi göreceksiniz. Hayatınızı mahveden olayın, hayatınızı daha yaşanır kıldığını anlayacaksınız belki de.

Hayalkırıklıklarınızın, hayallerinize giden yolu açtığını göreceksiniz. Hüzünlerinizin, asıl mutluluğa giden yola sizi soktuğunu anlayacaksınız. Zihninizi yoran sorulardan kurtulmanın bir yolunu bulacaksınız belki de. Huzurlu bir uykuyu, uykusuz geçen bir gecede aklınıza düşen bir soruda, okuyacağınız bir cümlede bulacaksınız belki de.

Dünya güzelleşecek ve kendini çirkinleştirenlerle yollarını ayıracaktır. Kendine zarar verenleri ayıklayacaktır, ilahi adalet tecelli etmeye başlayacaktır. Dünya gençleşiyor. Çiçekler sonbaharın gelişine inat açmaya çalışıyor. Şimdi Dünya’ya yardım etme vakti. Şimdi elimizi taşın altına koyma vakti. Zihniniz o kadar hızlanacak ki, her şeyi bir anda yapmak isteyeceksiniz, her şeyi güzelleştirmek için bir şansımız var, bu şansı değerlendirmek bize kalmış. Çünkü Dünya güzelleşmeden, hayatlarımızın güzelleşme şansı yok. Çünkü mutsuzluk bulaşıcı bir enerjidir, mutluluk maskeleri altındaki mutsuzluğumuzun Dünya’ya yaydığı enerjiden haberimiz yok. Herkesi kandırdığımızı sanıyoruz ve mutlu olmayı hayal ediyoruz.

Şimdi mutluluk maskelerini atıp, gerçekten mutlu olma zamanı. Yalansız, dürüst, hava atmak için değil, Dünya’yı güzelleştirmek için. Şimdi her şey yeniden başlıyor, yarın kalktığınızda yeni biri olarak uyanın ve insanlığa ve Dünya’ya yararlı olun, size en büyük hediyeler böyle gelecektir.

Sevgiyle kalın.

Facebook 0 Twitter 0 Linkedin 0 Tumblr 0