Akrep Yeniayı

Bir derdim var, kimseye diyemem. Bir yanım var kimseye açık değil. Bir haykırışım var kimse duymaya hazır değil. Benim bir sözüm var, kim duyar bilmem. Özlemlerim var, hayallerim var, karışığım ama düzeleceğine inancım var. Issız bir gece yarısında yürüyorum ama doğacak güneşi hissediyorum. Gecelerin damağımda bıraktığı bir tat var ama yine de güvende hissettiriyor Güneşin doğuşu ve doğuyorum onunla beraber. Başlıyoruz.

Kime güveneceğini şaşırmışlık, yargılardan sıkılmak ve bu kadar gizlenecek ne vardı dediklerimiz. Samimiyet ararken yalanlarla yüzleşmemiz. İnsanların gerçek yüzlerini görmemiz ve kendimizle yüzleşmemiz.

Uzun süredir delilik ile dahilik arasındaki ince çizgiden geçiyoruz. Psikolojimizi bazen kendimiz bile anlamakta bile zorlanıyoruz. Gerçekliğimiz nedir diye sorguladığımız bir süreç. Geçmişin sabitleri artık gitmek için bizi zorluyor, biz de onlara tutunmak için zorlanıyoruz. Çünkü geleceğin değişkenliğinden korktuğumuzu ve sis perdesinin geleceğe doğru dağılmadığını görüyoruz. Bizi güvende tutan geçmişten kalan sabitler var, bu da odak noktamızın kaybolmasına yol açıyor. Bu dönem bunlardan tamamen arınmak için güzel bir süreç. Yeniden doğmak için geçmişi bırakmak gerekiyor. Akrep ölüm ve ötesidir. Bu yüzdendir ki, bu dünyada büyük boşluk içinde yaşayabilirler ve tam olarak adapte olamazlar, çünkü kapasiteleri daha ilerisi için vardır. Bu kapasiteye ulaşmakta zorlanan bir akrep öfkeye yönelir. Biz de böyle bir süreçten geçiyoruz işte. Kapasitemizin olduğunu, daha ötesi olduğunu ve daha ötesinin geldiğini hissediyoruz, algılıyoruz ancak ulaşmakta zorlanıyoruz, bu da hem odaklanma sorunu hem öfke yaratıyor. Bu diğer yandan tatminsizlik hissi veriyor olabilir. Öyle ya, daha ötesi varken neden bu kadarımla tatmin olayım?

Gizli kapılar açılıyor. Gizli kapılarınız açılıyor. Kendinizde görmekten çekindiğiniz yönleriniz açığa çıkıyor. Biraz daha derinlere iniyoruz bu süreçte. Yüzeysel şeyler sizi bu süreçte tatmin etmeyecektir, her ne yapıyorsanız büyük bir tutku beslemek isteyeceksinizdir. Rüyalarınız dahi tutkulu ve gerçekçi olmaya başlayabilir. Bir koşuşturma içinde bulabilirsiniz kendinizi, çünkü bu süreçte duraksama, içinizdeki ateşi dışarıya çıkmasına ve ışığınızın görülmesine engel olabilir.

Duyguları olduğu gibi yaşama vakti. Gizli gizli köşenize çekilip, insanlardan uzakta yaşadığınız ancak sizi tatmin etmeyen duygularınızı artık insanlığa göstermenizin zamanı olabilir. İkili ilişkilerinizdeki kaygılarınız, ailenizle yaşadığınız iletişimsizlik, hayatınızdan çıkanların bıraktığı izler, üstlerinizin üstünüzdeki baskılar ve maddi olarak geleceği görememeniz. Bunlar hakkında bir adım atmanız için güzel bir zaman dilimi. Bunlar bir sorun değil, sadece yolunuzdaki bazı engeller olarak durmakta ve sadece bir hareket beklemekte, bir adım beklemekte sizden. İlişkilerinizdeki yükselmeleri, kavgaları, hayalkırıklıklarını karşınızdaki insanın gerçek yüzünün size gösterilme hediyesi olarak kabul edin ve bu anlarda karşınızdaki insanda görüp kabullenemediğiniz hangi karakterlerin size ait olduğunu fark edin.

Kariyerinizde seçimler yapmak istiyor olabilirsiniz, artık kariyer konusundaki özgürlüklerinizi elinize alma çabası içine girmek istiyor olabilirsiniz. Bağımsızlık duygunuz iyiden iyiye yükseldiği için ve şu an işinize odaklanamadığınız için değişimin size iyi geleceğini düşünüyor olabilirsiniz. Bilmelisiniz ki, değişimler köklü olacağı için bu size bir katkı sağlayabilir, ancak bu noktada sadece hislerinizle hareket etmek yerine biraz daha hesap yapmanız sizi daha doğru bir noktaya taşıyabilir. Değişim için uygun, ani değişim için uygun olmayan bir zaman. Gerçekten ne yapmak istediğinizi kendinize, kendinizle tam olarak yüzleşip sormalısınız. Seçimleriniz sizin seçimleriniz olsun, çevrenizin dikte ettiği değil.

Kimse sana denemediğini söyleyemez, kimse sana kolay bir hayat yaşadığını söyleyemez, kimse sana engelleri çabuk aştığını söyleyemez. Tırnaklarınla kazıdığın bu yolu sen açtın, bu yüzden seni yargılamaya çalışan insanlardan arın ve gizli kalmak zorunda gibi hissettiğin kapasiteni açığa çıkar, güneş seninle doğacaktır.

Günaydın.

 

Facebook 53 Twitter 29 Linkedin 01 Tumblr 04