Aslan Yeniayı

Aslan Yeniayı

Bazen acı çeke çeke, bazen güle oynaya dönüşüyoruz. Bir şekilde devam ediyoruz, her şey bitti derken, tekrar başlıyoruz. Yoruluyoruz, bıkıyoruz, öfkeleniyoruz, rahatsızlanıyoruz ama devam ediyoruz. Dünyanın doğumuna şahit oluyoruz. Bir nevi toprakla bir oluyoruz, ateşle bir oluyoruz, su ve hava ile bir olmayı deneyimliyoruz. Yormuyor mu? Sonuna kadar. Uyutmuyor, ağlatıyor, fiziksel ve ruhsal olarak kendi yaşından iki kat fazla yaşamış gibi hissettiriyor ama artık herkes bir şeyin farkındaki, devran dönüyor. Devran dönerken ya hortum gibi hepimizi içine çekecek, ya da bir yere tutunacağız ve bu tufanı da atlatacağız. Sevgiye tutunacağız, saygıya tutunacağız, vicdana tutunacağız, özgürlüğümüze tutunacağız ve bu tufanı da atlatacağız.

Maskeler düşüyor. Bu maske insanların takındığı ‘ben iyi bir insanım’ maskesi, bu maske ‘ben sizi düşünüyorum’ maskesi, bu maske ‘ben senin en iyi arkadaşınım’ maskesi ve bu maske ‘ben seni seviyorum’ maskesi. Hangi duygular gerçekçe bir bir ortaya çıkacaktır. Yalan duyguların duvara çarpacağı, yalan cümlelerin dile dolanacağı bir süreç. İçimizde ne varsa, dışımıza da o yansıyacaktır. ‘Bir anlık öfkeyle söyledim.’ cümlelerine bu dönem inanmayın. Bu iki aslanlı kapıdan dürüst olmayan, yalancı ve hilekar olan, insanları kendi yararına kullanan, hep alan ve hiç vermeyen, insanları kandıran kimse geçemeyecektir. Hiç değilse maskesi düşecektir.

Yaralarımızı sarıyoruz, başkalarının açtığı, hiç iyileşmeyen bu yaralar kapanmak üzere. Ancak bu yaraların açılma sebeplerine inmeniz gerekiyor. Bu süreçte yaralarınız daha çabuk ve daha kolay kapanacaktır. Ruhsal olarak zorlananların, ‘eğer bir adım attılarsa şifalanmak için’ bir rahatlama sürecine gireceğini düşünüyorum. Yorgun ruhların harekete geçme zamanı. Her attığınız adımın karşılığını alacaksınızdır ama şimdi ama sonra. Her şeyi bir anda bırakıp, bir yerlere gidip ‘dinleneceğim’ demek bile bir adımdır. ‘Bu kadar dinlenme yeter, artık işime daha çok sarılacağım’ demek de bir adımdır. Sadece artık bir karar vermeniz bekleniyor.

Koçun öncülüğünde Aslanın ateşinde hareketli gibi görünen bu yeniayın gizli bir frenleyicisi var. Bu da beden hareket isterken, diğer yandan ‘dur’ diyen enerjiye karşı koymak demek. Bu dengesizlik sizi yorabilir. ‘Başaracağım ama harekete geçemiyorum.’ İlk adımı atamıyorsanız, bu dönem o ilk adımı atmak için güzel, ancak bu adımın kendi istekleriniz doğrultusunda olduğundan emin olun. Zincirlerinizi kırmanızın zamanı, olduğunuz yerden uzaklara gitme isteği gelebilir, bu isteğe elverdiğince olumlu yaklaşın ve bir yerlere gidebiliyorsanız, gidin.

Bencil olan kişiliklerin, egoların, ‘ben bilirim’ diyenlerin çok fazla görüleceği bu süreçte en iyisi kimseyle uğraşmamak olduğunu belirtmek isterim. Bu enerjinizi boşa harcamak olacaktır. Spora başlayabilirsiniz bu dönem. Bu siz çok iyi gelecektir. Dikkat çekmek için her şeyi yapabilecek cesarete sahip olabilir insanlar. Çok farklı haberler okuyabiliriz.

Şimdi önümüzdeki bir ay Aslan yeniayı-Kova Dolunayı ve tekrar Aslan yeniayı üçlüsü var. Öncelikle Mars ile kavuşumda bir Aslan yeniayı yaşayacağız. Öncelikle gezegenler bile burç değiştirirken bazı sıkıntılar yaratırken, yeniayın ilk derecede olması bu dönüşümün sert başlayacağının göstergesi. Mars ile kavuşumda olması enerji olarak bizi yükseltecektir, ancak bunu nasıl kullandığımız önemli olacak burada. Diğer kişilerle, çevremizle ilişkilerimizi test edecek bu yeniayın getirdiklerini fark etmek bu 1 ayda diğer dolunay ve yeniayı daha rahat atlatmamızı sağlayacaktır. Kısıtlı ve yolunda gitmeyen ilişkiler için dönüştürücü olan bu süreç, ya tamam ya da sonuna kadar devam dedirtebilir. Burada çiftlerin karşılıklı olarak ne kadar birbirini anladığı önem kazanmakta. Eğer karşınızdaki kişiye bir tür kısıtlama getirirseniz, onu bu dönem kaybedebileceğinizi bilmenizi isterim. Özgürlüğü kısıtlayan her şey bu dönem ters tepebilir ilişkilerde. Abartmaya meyilli olacaktır çoğu insan, bu yüzden ilk duyduğunuz şeye hemen inanmayın. Maddi olarak daha mantıklı kararlar vermelisiniz. Aslan yeniaylarında riske girilebilir ancak bu yeniayın hem mars ile kavuşumda olduğundan hem de Venüs-Satürn karşılığında olduğundan ben önermiyorum. Sağlık olarak baş, sırt ve kalbe dikkat edilmeli.

Toplumsal(Dünya) olarak çok sert bir ay geçireceğimizi, ancak bu sert süreci de dönüştürerek atlatabileceğimizi düşünüyorum. Savaşlar, isyanlar, depremler, diplomatik krizler, borsa ve ekonomik krizler gibi birçok haber okuyabiliriz dünyada. Bunların bazılarını dönüştürmek insanlığın vicdanına ve bilişine kalmış. Umuyorum iyilik ve sevgi tarafında daha çok insan olur ve bu süreci sadece bazı hayat dersleri alarak tamamlarız. Sevgiyle kalın.

Facebook 29 Twitter 06 Linkedin 02 Tumblr 01