Ay Tutulması- Taşkın

Bir zamanlar bu kapıdan çıkıp gitmek, bilinmezliğe gitmekti. Bir zamanlar bu durakta inmek, başkalarının itmesiyle olacaktı. O zamanlarda düşündüğün şey ‘hata yapıp, yapmamaktı.’ Hatalarınla yüzleşmekten korktuğun gibi, yeni hatalar yapmaktan korkuyordun. Bu yüzden duruyordun. Olmamış her kötü anı kafanda canlandırıp, ‘ya olursa’ işkencesi ile kendini hırpaladığın, kendine o hissi yaşattığın bu süreç, sona eriyor. Yaşatıyordun. Ya öyle olursa? Ya istediğim gibi olmazsa? Ya mahvolursam, yalnız kalırsam? Herkes giderse? Hepsini yaşadın. Şimdi o kadar izinli olacaksın ki her şeye, şaşıracaksın. Bu senin en büyük gücün olacak.

Bu bir taşkın. Bırak, akıp, temizleyip götürsün her şeyi. Bu taşkında kaybolanlar olacak, taşmana izin vermeyenler ve kendini baskılaman gerektiğini söyleyenler olacak. ‘Hata’ diyecekler. Sonra savrulup gidecekler. Seni güçsüz görenler, güçsüz hissettirenler.  Bu işkenceden kurtulduğun bir dönem başlıyor. Bu deprem, dün olmadı. Sarsıntılarla başladı, gittikçe şiddetlendi, sonuçta yıkmıyor diye düşündün. Bu taşkını yavaş yavaş yağan yağmurun keyfini sürerken fark etmedin. Dolmuşluğun getirdiği ve her şeyin dışarıya vurulduğu bir dönem bu. Yarın düzelir mi diye düşünmeden, anlamların anlamsızlaştığı bir dönem. Oldurmaya çalıştıklarının, yıkıldığı bir dönem.

Ay Tutulması ile duygusal konularda artık sis perdesi kalkıyor. Çok daha net kararlar alabileceğin bir dönemdesin. Sana neyin iyi gelip, gelmediğini net göreceksin. Kiminle yürüyüp, yürümeyeceğini seçeceğin bir dönem. Çünkü artık ‘görmezden gelen aptalı’ oynamaktan sıkıldın. Sıkılmadın mı? Sana hata yapmayacaklar, hayatından çıkarabilmen için net mesajlar verecekler. Yargılardan, ‘ayıp olur’ demekten, ‘yapamıyorum diyememekten’ ‘hayır’ diyememekten bıkmadın mı? Verdiğin sözlerden ‘özgürleş’.

Ay Tutulması maddi olarak doğru adımları atmanın önemini vurgulayan bir dönem olacaktır. Gereksiz harcamalardan kaçınmanın gerekli olduğu bir dönem. Maddi konularda mantıklı hareket edenleri destekleyen, kendine hakim olabilenleri, haddini bilenleri ileriye taşıyabilecek olan bir süreç.

Ay Tutulması kariyer noktasında sadece güçlü adımları atabilen kişileri ileriye taşıyacaktır. Kendini özgür kılabilenleri, özgürce fikirlerini beyan edebilenleri, orjinal düşüncelerini hayata geçirenleri, yeni projelere cesur adımlar atabilenleri. Bu tutmaz, yapamazsın, değmez diyenlerin canı cehenneme, bir şeye inanıyorsan kimseden ‘akıl alma’.

Bu yolculuk senin yolculuğun değildi, hiç olmadı. İnmen gereken yer, bunu en kolay kabullenebileceğin yerdi. Hazırlandın. Başkaları inmelisin dediği için değil, sorun yaşadığın, kaostan kaçmak için değil, hayal kırıklığına uğradığın veya yolculuğu sevmediğin için değil, gerçekten istediğin için inmeliydin. Çünkü diğer türlü her zaman geri dönmek isteyecektin. Eksik bir şeyler kalacaktı içinde, tamamlanmamış bir enerji olacaktı. Kendi yolculuğun olduğunu sanacaktın en önemlisi.

Şimdi farkındasın. Yalnız kalmamak adına seni yolculuğa davet edenlerin, kendi yolculuğuna çıkmanı engelleyenlerin, inmen gereken yerin. Bu yolculuk seni, içinde boşluk, geçmişte gözün olmaksızın kendi yoluna çıkabilmen içindi. Teşekkür edebilirsin yol arkadaşlarına ve bu durakta inebilirsin.

Her şey yeniden başlamıyor. Her şeye bıraktığın, durduğun ve unuttuğun yerden sen başlıyorsun.

Devam ediyorsun.

Facebook 13 Twitter 09 Linkedin 05 Tumblr 02