Balık Dolunayı

Kaderini yazacak olsan bu gece, yine yanına birilerini eklerdin. En son ne zaman kendin için bir gelecek hayal ettin. Peki, başkalarını hayallerine eklerken, onların kaderlerine nasıl etki edebileceğini düşündün mü hiç? Sevginin, bencilliğe dönüştüğü o andasın. Herkes seni sevsin isterken, başka birine dönüşmek zorunda hissettiğin, fedakarlık yapmazsan, onların istediği şekilde değişmezsen, geride bırakılma korkusu yaşadığın o andasın. Kendi değerini, başkalarının sana gösterdiği ilgi ile ölçmeyi bırakacağın o gecedesin. Bağımlılığını fark edeceğin ve bunu terk edeceğin, asıl özgürlüğü tadacağın o haftadayız. Kişiye bağımlılık, ilgiye bağımlılık, negatife, korkuya bağımlılık. Yalnızlığa bağımlılık. Başarısızlığa bağımlılık? Başarılı olursan, yalnız kalacağından ve senden nefret edeceklerinden korktuğunu fark ettin mi hiç? Bile bile ilerlemediğini.

En büyük korkularını ve kimsenin bilmediği, göstermediğin bağımlılıklarını açığa çıkarıp, bu dolunayın ışığında, geceye teslim edelim mi? Çünkü bu Dolunayın sabahında, fark etmediğin depresyondan, hayata geri dönen bir sen olacak.

Balık Dolunayı. Yine çok güçlü, yine etkileyici, yine vurucu bir Dolunay. Ancak bu sefer nerelerden vuracağını biliyoruz, hazırlıklıyız. Bizi zorlayıcı şekilde etkilemesine izin vermeyeceğiz. Mutluluk için bir bedel ödememelisin. Bu senin en doğal hakkın. Öncelikle bu öğretilmişliklerin üstüne gitmeliyiz. Sevgi fedakarlık gerektirmez, sevgi yol arkadaşlığı gerektirir. Zafer zor yollardan kazanılmak zorunda değil. Hedefine ulaşmak için acı çekmek zorunda değilsin. ACIDAN beslenenlerin yüzüne tokat gibi çarpabilirsin bunu.

Balık Dolunayı ilişkilerde yeni bir perde açıyor. Gerçekten bir yol arkadaşlığı mı? Yoksa karşılıklı bir çıkar ilişkisi mi? Bağımlılık mı? Bağımlılıklarından özgürleştirecek bir farkındalık mı?

Bu Dolunay yalnızların neden bunu seçtiğini görmesini sağlayacak. Geçmiş kayıtlar mı? Huzur mu? Kaybetme korkusu mu? Gerçek bir seçim mi? Bütün soruların cevaplanabileceği bir dolunay.

Balık Dolunayı bir duanın, bir dileğin, beklenen bir umudun cevabı gibi. Herhangi bir gecede ettiğin duanın, tuttuğun dileğin cevabı olduğunu anlayacaksın. Bir dejavu gibi gelecek her şey, ben bunu yaşamıştım yerine ben bunu istemiştim diyeceksin.

Frekans o kadar yükselecek ki, bazı perdeler kalkacak. Göreceksin, neyi seçtiğini, neden seçtiğini ve hiçbir şeyi boş yere yaşamadığını. Hata yapmadığını, keşkelerin anlamsızlığını. Sesini her zaman duyan birinin olduğunu, uzay boşluğuna gitmediğini fark edeceksin. Bu fark ediş, en büyük uyanışın olacak son yıllardaki. Hazır mısın? Görmezden gelebilirsin, bu da bir seçim. Ancak artık kaçırdığın alarmları, ertelemeye devam etmeye değecek bir uyku yok.

Uyan.

Facebook 08 Twitter 11 Linkedin 03 Tumblr 02