Balık Dolunayı

Balık Dolunayı

‘Biraz yalnız kalmaya ihtiyacım var, çünkü çok kalabalık duygular içinden geçiyorum ve hangisi bana ait bilmiyorum’ süreci başlıyor. Bu dönem hangi duygularınız ortaya saçılıyorsa, bilin ki derinlerden geliyor. Öyle ki, sıkışan duygularınız rüyalarınızda ortaya çıkabilir. Duygusallığın doruklarında gezen ve insanlığın gittiği noktayı gören gözlerin, vicdanlara ‘harekete geç’ dediği bir süreç. Yazın hareketliliğinde dönüşümleri fark edemedik tam olarak, ancak şimdi durgunluğun ardından duyguların ortaya çıkmasıyla tam olarak nasıl dönüştüğümüz ile karşılaşacağız.

Bu Dolunayın ışığı ruhumuza dokunacaktır. Hangi geçmişin izi sizin yolunuzu kapatıyorsa, hangi insan sizin enerjinizi sömürüyorsa, hangi ortamlar size iyi gelmiyorsa bunlar çıkacaktır karşınıza. Kim sizin ruhunuza dokunuyorsa, gerçekten samimi kim ise size karşı ve yolunuza ışık olan kim ise o insanlara çekileceksiniz. Bazı zamanlar ‘Aman Allah’ım nasıl bir şey yaşıyorum ben’ şaşkınlığında olabilirsiniz. Bazı zamanlar ise ‘Bu yaşadığım şeyi ben hak etmedim’ diye düşünebilirsiniz. Ancak burada önemli olan hak ettiğiniz veya hak etmediğiniz değil, karşınıza çıkacak olayların sizi hangi yöne götürmek istediğidir. İlahi bir yardım, ilahi bir his, ilahi bir dokunuş gibi düşünebilirsiniz bunu. Yerinizde saymanız için sizi tutan bir eli, sırtınıza yapışan bir duyguyu, omzunuzda oluşan bir yükü atacaksınız.

Bir devir kapandı. Hayatınızda bambaşka seçimlerle, bambaşka yerlere gidebileceğiniz, ancak biraz da dengesizleşebileceğiniz bir dönem. Hangi duyguların mahkumu olduysanız, bunlardan özgürleşebileceğiniz bir dönem. Bu duygulardan özgürleştikçe gözlerinizdeki perde de kalkacaktır ve yolunuzu daha net olarak görmeye başlayacaksınızdır.

Kendi kabuğunuza çekilip bir süre kimseyi görmek istemeyebilirsiniz. Çünkü Dolunayın bu yaydığı ışık içinizde size yeterli gelecektir. Tatmin edici olarak gelen bu dolunayla birlikte bir süre kimseye ihtiyacım yok diyebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, bu da sonu olan bir süreçtir ve sonrasında pişman olmamak adına kimseyi kırmamanızı tavsiye ederim.

Hayır. Her şeyi mükemmel yapmak zorunda değilsiniz. Bunu size dikte eden duygularınızdan bu dönem arınmanızı tavsiye ederim, çünkü enerjinizi sömürebilecek bu duygunun size katkısı olmayacaktır. Siz yapabildikleriniz kadar mükemmel değilsiniz, yapmaya karar verdiğiniz cesaret kadar mükemmelsiniz. Bir adım atmak sizi yeteri kadar mükemmel yapıyor. Çünkü arındığınız ‘başarısızsın’ virüsü artık size hükmedemiyor. Bir kere daha deneyin, bir kere daha, bir kere daha. Onlar konuşsun ‘Yine başaramayacak’ diye. Siz insanların size söylediği sözler kadar değilsiniz, siz sözlerinizi hayata geçirdiğiniz kadarsınız. Kusurlarınız var diye küstüğünüz kendinize bir şans daha verin. Çünkü bu dönem, o kusur diye gördüklerinizin kapasitenize olan katkısını keşfedeceksiniz.

Merkür-Aslan duraksamasında olan bu Dolunayla kendinizle olan iletişime biraz daha önem vermeniz gerekiyor. Aşk ilişkilerinizde kopan kontaklara bir şans daha veriyor. Küslükler bitebilir, eğer iletişim konusunda samimi olursanız.

Ve Neptünle kavuşumdaki bu Dolunay içsel olarak büyük bir mesaj taşıyor. Aradığınız, kaygılandığınız, bulamayacağınıza kendinizi inandırdığınız, vazgeçtiğiniz, öfkelendiğiniz, yeter dediğiniz, sabah uyandığınızda çok iyiyken iki saat sonra yerlerde olan duygularınız, gece ansızın gelen hüzünleriniz, duygulandığınız her ne varsa içinizden bir volkan gibi gelecektir BEN BURADAYIM diye. O hep oradaydı. O hep sizinleydi. Siz kimlerin duygularıyla onu kapattıysanız, kimlere inandıysanız, kimler yüzünüze gülüp O’nu karanlıklarınıza boğduysa sizden gidiyor. Hiç dolmayan bir boşluk yaşadığınız içsel bir deprem sonrası tsunami gibi dalga dalga gelirken, duygusal gitgelleriniz çok normal olacaktır bu süreçte. Bu dalgalardan korkmak yerine, sevgiyle kabullenmelisiniz. Çünkü çok uzun zamandır beklediğiniz o his içinizi doldurmak için büyük dalgalarla gelmekte.

Aşk ilişkilerinde altyapısı sağlam olanlar bu süreçte oluşan gitgelleri atlatabilir, diğer yandan vazgeçme isteği yüksek olabilir. Bu kişilerin seçimlerine kalacaktır. Diğer yandan da ruhsal eşler birbirini bulabilir, ayrı düşenler tekrar barışabilir.  Maddi olarak dikkatli olunması gereken bir dönem olduğunun da altını çizmek isterim. İniş-Çıkışların yüksek olabileceği bir süreç olabilir.

Gizlendiğiniz yer, kendinizi bulduğunuz yer, kendinizi huzurlu hissettiğiniz yerdeyiz. Bu noktadan geçerken gözlerinizin neminden korkmayın, bırakın aksın. İnsanlığın geldiği nokta ile gelmesini istediğiniz nokta aynı değil, ancak insanlığı vicdan yoluna sokabilecek olan da sizlersiniz. İçinde biraz vicdan olanların, bu noktada vazgeçmeye hakkı yok, çünkü vicdanı olmayanlar bütün gücüyle dünyayı uçuruma sürüklemeye çalışıyor. Bu yüzdendir ki, sizlerin bu noktada vazgeçmeyi düşünmekten çok, dünyayı vicdansızların eline bırakmamak için ayağa kalkması gerekiyor. Duygularınızın çiçek gibi açılacağı bu dönemin size katkı olmasını diliyorum.

Balık Dolunayının ruhunuza uzun zamandır beklediğiniz dokunuşu yapmasını diliyorum. Sevgiyle.

 

Facebook 37 Twitter 33 Linkedin 02 Tumblr 01