Balık Yeniayı – Ayın Karanlık Yüzü

Korktum ben olmaktan. Gölgelerden çıkarsam, beni olduğum gibi görürler ve kabul etmezler sandım. Korktum kendimi bulmaktan. Ayın karanlık yüzünden, dünyayı izledim hep, izledik, izledin..

Neler yapıyorlardı. Aman Allah’ım! İnsanlar delirmiş olmalıydı. Gördükçe vazgeçtin dışarı çıkmaktan, izledikçe nefret ettin kalabalıklardan. Bana dokunmasınlar dedin. Bu zamanla korkuya dönüştü, seni bu şekilde kabul etmezlerdi. Şimdi nasıl onlar gibi olabilecektin ki? Nasıl onlar gibi davranacaktın. Herkes gibi. Oynamaya başladın, taklit etmeye, kopyalamaya başladın ve asıl kimliğini unutmaya, asıl seni geride bırakmaya.

Şimdi kendini arıyorsun, nerede bıraktığını merak ediyorsun. O seni terk etmedi. Sadece kapında, kabul etmeni bekliyor. O kadar sadık, o kadar seninle ve sana o kadar değer veriyor. Şimdi çıkıyorsun karanlıktan. Kendini dışladığın duygulardan, kendini yiyip bitirdiğin kuşkulardan. Kendine inanmadığın her andan, çıkıyorsun. En büyük potansiyelin ile haykıracaksın, ben buyum diye. Ne iyi yaptım da istediğiniz gibi biri olmadım diye. Kalıplara sokamadınız beni, baskılarınıza yenilmedim işte.

Hep başkaları mı getirdi seni bu hale? Hayır. Sen seçtin saklanmayı, sen korktun neler yapamayacağından. Eksik kalmaktan, ‘onlar’ kadar iyi olamayacağından. Şimdi bu korkuları yenme zamanı.
Balık Yeniayı karanlık yanımıza ışık tutuyor.

Balık Yeniayı aşkların, ilahi aşkların, bedensel aşkların, görsel aşkların, platonik aşkların zamanı demekte. İşini bile aşkla yapabileceğin bir dönemdesin, belki aradığın aşkı bulabileceğin, belki ilişkilerinin düzelebileceği, belki de barışabileceğin bir dönemdesin. Kapalı kutuların açılabileceği, iletişimin yükseleceği, yalanın geride kalacağı ve dürüstlüğün kazanacağı bir dönemdesin.

Balık Yeniayı kendi ruhsal alemine bir yolculuk. Bu yüzden kendi içine çekilmek isteyebilirsin, ancak kendini orada unutma. Bu diğer yandan bahaneler, ertelemeler ve tembellik getirebilecek bir yeniay. Bu yüzden kendine çekilmenin, depresif ve negatif hale kaymasını engelleyebilmelisin. Duygular çok yoğun olacağı için, bunu yaşamalısın, yoksa öfke ve ağlama dönemine dönüşebilir. Kendini baskılamaman ve duyguları yaşayabilmen gerekiyor. Aman ne ağlıyorsun hemen diyenleri alanından kovabilirsin. ‘Buna mı taktın bu kadar’ sorusunu soranları duyma. Şu an bir şeye takıyorsan, dönüştürmen için. Bunun küçüğü, büyüğü yok.

Balık Yeniayı rüyaları fazlasıyla harekete geçirebilir. Uyku yapabilir. Alemlerden, alemlere geçişler. Bu yüzden yorgun uyanmalar olabilir. Diğer yandan her şeyiyle güzel bir yeniay, yeni başlangıçlar için müthiş bir dönem. Yeni projeler, sanatsal hareketler, yeni iş başvuruları, yeni ilişkiler. Yeni olan her şey katkıdır bu dönem. Balık Yeniayı  kariyer karmaşalarından, seçimsizlikten seni çıkartabilir. Sadece kuşku ve korku ile değil, tam ve gerçek, güçlü bir seçim yapmalısın.

Kendine söylemen gereken bir şey var, belki bir itiraf, belki bir açılım. Belki de bir af isteği..

Sana şimdiye kadar gelmediğim için özür dilerim. Korktum, seninle bir olursam beni kabul etmezler diye. Erteledim sana gelmeyi, kim için? Erteledim buralardan gitmeyi, kim için? Erteledim zaferlerimi, ne için? Hangi yargıdan korktum, kim ne diyebilirdi. Değiştin deseler ne olurdu? Sen böyle değildin deseler ne olurdu? Neyden korktum bu kadar bilmiyorum. Kendim olursam, yalnız kalırım dedim belki de. Beni kabul etmezler dedim. Etmesinler. Artık seni bulmaya geliyorum. Çıkıyorum gölgelerden, indiriyorum maskeleri, olmadığım her şeyi terk ediyorum. Seni kabul ediyorum. Beni.. Beni kabul ediyorum. Sana geliyorum. Bana geliyorum.

Bu uzun yolda kaybettiğin, bazen kabul etmediğin, dışladığın, hor gördüğün her yanını, sana ait olanları tekrar bulabilmen, kabul edebilmen dileğim ve dualarım seninle.

Facebook 31 Twitter 28 Linkedin 05 Tumblr 06