Balık Yeniayı- Yorgun

Öyle bir saklanmışsın ki, aradığın şeyin kendin olduğunu bulamıyorsun. Küçük bir çocuğun korkudan dolaba saklanması gibi. Ayak sesleri duyuyorsun, iki kapak arasından bir gölge görüyorsun. Sana yaklaştıkça korkun artıyor. Heyecanlanıyorsun. Ne ile karşılaşacağını bilmiyorsun ama korkuyorsun. Kapak açılsa, kendinle karşılaşacaksın. Ne gelecekteki halinle karşılaşmak istiyor çocukluğun, ne de sen o korkmuş çocukluğun ile karşılaşmak istiyorsun. Hep o dolabın içinde kalsın istiyorsun. Her şeyi o dolabın içine atmışsın. Kimse açsın istemiyorsun. Aşk, para, gelecek, huzur, aile. Hepsi yolunda giderse, mutlaka açacağım diye erteliyorsun. Herkesi kurtaracağım diye giyinip çıktığın bu yolda, dolabın içinde korkan o halini hep unutuyorsun. Kendine uzatacağın bir el, seni hem o dolaptan, hem de karanlıktan çıkarabilir bu dönem. *Bu eli nasıl uzatacağım? -Kendine itiraf ederek. Sen, seni, sen tam olmayasın da onlara muhtaç olasın diye sana katkı olmayanlar için unuttun. Şimdi kendi içine bakma vaktin.

Tek bir sen yok, bunun farkındasın. Şu an içinde bir yerlerde yankılanan sesler var, derinlerden gelen. Buna bilinçaltı diyebilirsin, geçmişte hatırlamak istemediğin her şey ve belki de kişiler şu an hayatına veya zihnine çekiliyor olabilirler. Artık bitir diye. Bitti mi sanmıştın? Geride bıraktım mı sanmıştın? Hayır, sadece başka bir dolabına kilitledin ama aynı evde yaşıyorsun. Aynı enerjide. Bitirsen içinde, atsan evinden, affetsen belki.. Evet, affetmediğin için o dolapta tutuyorsun, gücünü topladığında onun bunu görmesi için. En güçlü anında dolabı açıp ‘bak, ben sensiz de başardım.’ diyebilmek için. Değer mi? Birilerine kanıtlamak için kendini, yolunu uzatmaya.. Ruhunu yormaya.

Balık Yeniayı. Çekiştiriyor. Kimi zaman uykusuz bırakıp, kimi zaman saatlerce uyutuyor. Kimi zaman her şeyi bırakıp gitme isteği, kimi zaman her şeye yeniden başlama isteği, kimi zaman ise daha çok çalışma isteği. Başarmalıyım düşünceleri. Daha iyisini hak ediyorum.. Peki bunun için ne yapıyorsun? Ertelediklerin geliyor şu an. Ertelediğin kavgalar, ertelediğin işler, ertelediğin kişiler, güvenlik alanından çıkmadığın için sana ulaşamayan enerjiler. Daha iyi zamanların olmuştu, halletsen kurtulacaktın, dolaba atmayı tercih ettin. Dolap taşıyor.. Şimdi temizlik zamanı.

Balık Yeniayı. İlişkiler açısından baskıcı bir yeniay. Artık dışarı açılmak isteyen, yenilik peşinde olan, heyecan peşinde olan kişilerin kararlar alabileceği bir yeniay. Ancak yine de erken ve ani bir karar almaktan kaçınılmasını tavsiye ederim. Şu an zihin çok aldatıcı olabilir. Özellikle bu 10 gün Venüsün sert açılarında ani karar almaktan kaçınılması elzem. Sevilmediğinizi, değer görmediğinizi hissediyorsanız, kendinizi değersizleştirdiğiniz noktalara bakmalısınız. Siz bunu fark ederseniz, karşınızdaki de fark edecektir. İletişimi olmayan, iletişimi monotonlaşmış ilişkiler için çok zorlayıcı bir süreç olabilir. Bilinçli kişiler için ise doğru iletişim ile geçmiş sorunları dahil atlatabilirler. Çünkü ilişki boyunca içe atılanlar, fena halde çıkmak üzere dışarıya. Bunu sakin bir şekilde atlatmak önemli.

Balık Yeniayı, maddi konular açısından da bu 10 gün sert. Para biriktirmek, fuzuli harcamalardan kaçınmak önemli. Borç alıp vermemek, daha sonrası için pişman olmanızı önleyecektir. Parayı doğru kullanmanız, kenara bir miktar para atmanız mart ayını daha rahat geçirmenizi sağlayabilir. Diğer yandan bağış yapmak için iyi bir dönem. Bağış yapmanın iyi dönemi mi olur? Olmaz, ancak şu an ruhunuzu beslemenin en güzel yolu bağışlar, belki bir darülaceze ziyareti, alacağınız bir dua, bir teşekkür, bir sokak hayvanı beslemek, muhtaç birine yardım etmek, dayanışmak. Bu size de iyi gelecek.

Balık Yeniayı, kariyer konusunda ise martın 22’sine kadar karar aşaması dönemi olacaktır.  Satürn Kova burcuna geçmeden artık iyi hissedeceğiniz işi aklınıza veya önünüze düşürecektir. Ki, uzun süredir bunun için uğraşmakta. Belki üstlerle kötü dönemler oldu, belki iş arkadaşlarıyla, belki işten ayrılmak zorunda kaldınız. Yeterli parayı kazanamadınız. Yataktan zorla kalıp gittiğiniz işten, mutlulukla kalkıp, ulaşacağınız işe gitmeniz için uğraştı. Bunu mart ayında bulabileceğinizi düşünüyor ve size en iyi hissedeceğiniz işin gelmesini diliyorum.

Balık Yeniayı. Ruhsal olarak bazen öyle huzurlu hissettirecek ki, her şey yolunda gibi gelecek. Sonra bir an düşürecek, her şey berbat diye düşüneceksin. Bu ruhsal bir dengeye getirmeye çalışan dönemi en iyi şekilde değerlendirmek adına enerji iniş-çıkışlara takılmadan, depresif hale geçtiğini hissettiğin anda yer değiştirerek ve o psikolojiden çıkarak geçirmelisin. O şarkıyı mutsuz olduğun için mi dinliyorsun? Yoksa mutsuz olmak için mi? O depresif hal senin mi? Yoksa böyle olarak kendine bahane mi yaratıyorsun? Bak ben iyi değilim, o yüzden şunu, şunu yapmıyorum diyebilmek için mi? Öyle ya, her şey yolunda olsa kaçmak için bir bahanen olmaz. Sen kaçışına bahane bulmak için mi bu mutsuz hale bürünüyorsun?

Bahaneler tükendi, zaman daralıyor. Seçim zamanı n yaklaşıyor. Bunu sen de hissediyorsun. Bu stres yaratmasın, bir şey kaçırdığın yok, sadece daha fazla baskı altında kalmadan kendi seçimlerini yapmak daha iyi olmaz mı? Daha fazla herkesi düşünmeden. Biraz kendin için seçimler yapsan? Pişman olacağın seçimler yapmaktan korktuğun için kapana kısılmış ve seçim yapamamaktan hayatını başkalarının düşünceleri ve yargılarıyla şekillendirmiş olan sen, artık yumruğunu vursan. Ben burdayım desen?

Seni hiç gitmeyecekmişsin gibi görenler, o fedakardır diyenler. Seni görmemeye başlıyor. Görülmemekten yoruluyorsun. Sen ‘ben beklerim’ enerjisi yaydıkça onlara, seni bekletiyorlar. Beklemekten yoruluyorsun. Seni güvenli bir liman olarak görenler, sadece dinlenmek ve anlatmak için geliyor, yanaşıyor ve güç topladığı an gidiyor. Çöpleri sana kalıyor. İnsanların sende bıraktığı negatif enerjiyi temizlemekten yoruluyorsun. Affediciliğinin onlar için olmadığını, gitmen gerektiği anda gidebileceğini hissettir onlara. Üstünden yük kalkacak.

İnsan gidememekten yorulur mu? Öylece durmaktan. Yorulur mu hiç insan, sevdiği yerde? Sen neden yorgun hissediyorsun?

Sen neden yorgun hissettiğin yerden, gitmeyi seçmiyorsun?

Facebook 35 Twitter 23 Linkedin 07 Tumblr 05