Bir İnanç Sıçraması – 2017

Bir İnanç Sıçraması – 2017

Bir İnanç Sıçraması – 2017

En inanmadıklarımızla, en olmaz dediklerimizle karşılaşacağımız, bu konuda bir tür teste tabi tutulacağımız bir yıl. En inandıklarımızla, en çok tutunduklarımızla sınanabileceğimiz, bir tür direnç göstergesi yerine geçecek olan bu yıla 2016 bizi hazırladı. Köprüden önce son çıkış olan bu yıl. Bize 2018 öncesi ‘devam mı?-tamam mı?’ dedirtecektir. Devam edenler, güçlü kalanlar devam edecektir. Doğum sancısını 2016da yaşadığımızı düşünsem de, 2017 de bizi biraz zorlayacaktır. Güçlü bir şekilde bu yıldan çıkmak önümüzdeki 12 yıl için önemli.

Özellikle ilk 5 ay zorlu olsa da, hatta ‘2017 de aynı’ dedirtse de, daha sonra yavaş yavaş rayına oturacaktır her şey. Başta sert kısımları söyleme amacım, 2017 nin de aynısını yapacak olmasındandır. Şimdi iyi tarafından bakarsak manevi bir gücümüz olacaktır. Ciddi anlamda hislerimiz fazlasıyla yükselecek, spritüellikle alakası olmayan insanlar konuya eğilmeye başlayacak. Kendimizi bulma yılımız.

Kendimizi tanımıyoruz, 2016 da tepkilerimiz, görüşlerimiz hislerimiz hatta karakterlerimizde değişiklikler oldu. Bir itici güç gibi düşünün. Şifalanma yolunda, çektiğimiz acıların, bizi bir süre sonra biz yapan şeyler olduğunu, katkısını, oraya vardığımızda idrak edeceğiz. 2017 ye bu yüzden İnanç Sıçraması adını verdim. Çünkü yeteri kadar inansaydık şu an ‘bir umut’ beklemek yerine insanlara ‘umut’ olurduk. Belli bir noktadan sonra ‘vazgeçenler’ ayrılacak, ‘devam edenler’ kalacaktır. Bu yüzden ne olursa olsun 2017 de pes etmek yok. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik diyebileceğim bir yıla girmişken,tek bir vicdanlı, adaletli, dürüst, sevgi dolu insanın vazgeçmesini istemem. Biliyorum ki duygusal yorgunluk ve mental olarak güçsüz hissediyorsunuz, ancak Türkiyenin her vatan evladına bu süreçte ihtiyacı var.

Kişisel olarak bakacak olursam, 2016 da yaşadığımız bir çok testin karşılığını alabileceğimiz bir yıl. Burada neyi hak ettiğimiz önemli. Yaşadığımız her şeyin bir amacı olduğunu düşünen bir insan olarak, amaca giden yolumuzda ilahi bir gücü yanımızda hissedeceğiz bu yıl. Yapmamız gereken tek şey ‘konfor alanını’ terk etmek olacaktır.İşleyen demirin paslanmaz. Bırakmamız gereken şey körü körüne tutunduklarımız. Neye tutunursanız, o size ‘bu yolu kendin yürümelisin’ diyecektir. Bu da hayalkırıklıkları yaratsa da, sonunda gücünüze kavuşturacaktır.

Sanatın bir güç olarak yükseleceği bir yıl olacağı gibi, enerjimizi bu yıl her türlü sanatsal faaliyetten alabiliriz. Duygularımız her konuda muhalif olabileceği gibi toplumsal olarak da muhaliflerin(dünya) isyan edeceği bir yıl olabilir.

Genel analizim size katkı olabilecek şekilde budur. İyi yıllar diliyorum hepinize.

Facebook 01 Twitter 02 Linkedin 0 Tumblr 01