Boğa Dolunayı

Küllerinden yeniden doğmak isteyenlerin Dolunayı. Kendi varlığını kabul etmekte zorlanan, diğer yandan çevresine karşı var olma çabasında olan, kendini göstermek için koşuşturan bedenlerin yorgun ruhlarına bir dokunuş yapacaktır bu Dolunay. Yeniden başlamak isteyen, yeniden doğmak isteyen ancak yeniden başlamak için kendine ait bir amaç bulamayanların Dolunayı.

Yeniden doğmak için ölümü yaşamanız gerekmediğini, yaşarken tekrar doğabileceğinizi algılayabileceğiniz bu süreçte size katkı dolu mesajlar akacaktır. Ne kadar konfor alanınızı terk etmekte zorlansanız da, ne kadar yeniye karşı bir kaygı duysanız da, harekete geçme isteğiniz ağır basacaktır. Burada önemli olan bunu uygulamaya koymanız. Söylemek istedikleriniz var, bas bas haykırmak istedikleriniz, ‘ben burdayım’ diye ‘varım’ demek için çırpınışlarınız ve sizi algılamakta zorlanan çevreniz var. Bunların içinde kaybolmuş hissi sizi düşürüyor ve yükseliş için bir ışık arıyorsunuz. O ışığı görmek için başınızı kaldırmalı ve ileriye bakmalısınız. Maddi-manevi varlığınızın size yetmediğini hissediyor olabilir, bunun için bir çıkış noktası arıyor olabilirsiniz. Burada öncelikle bu kaygıyı sizde yaratan insanların hayatınızda edindiği yer ve onlara izin verdiğiniz enerji alanı önemli. Tatmin olmak için nelere ihtiyacınız var ve tatminlik gerçekliğiniz ne? Sizi gerçekten mutlu edebilecek neleri hayatınızın odak noktası haline getirdiniz? Hangi insanların kafanızda yarattığı kaygı duvarlarına takıldınız? Burada tutunduğunuz kişiler çok önemli, burada iletişim halinde olduğunuz kişiler çok önemli. Bu dönem hayatınızdaki insanları tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor ve size kattıklarını.

Amaçsız bir güne başlayış, ne kadar işiniz gücünüz olsa da, koşuşturmanın içindeki kocaman bir amaçsızlık hissetmenize neden olan boşluğu doldurabileceksiniz. Doldurabilecek misiniz? Gerçekten bu boşluğun dolmasını istiyor musunuz? Yoksa alışkanlıklarınız, yaşamınız buna öyle adapte oldu ki, göremiyor musunuz? Vazgeçebilecek misiniz tutunduklarınızdan, güvende hissettiğiniz ancak ilerlemenizi engelleyenlerden? Bırakabilecek misiniz size katkı olmayan bağımlılıklarınızı? Ne kadar istiyorsunuz bu boşluğun dolmasını? Bunların hepsi benim sorularımda değil, sizin sorularınızda saklı.

Sevilmediğinizi, yeteri kadar ilgi görmediğinizi, değer verdiklerinizin size karşı soğuk olduklarını hissedebilir ve bunun kaygısına düşebilirsiniz. İlgi için olmadığınız biri gibi davranmayın ve bu durumun geçici bir sis perdesi olduğunu düşünün. Ancak burada bir Satürn-Şiron karesi var ki, bu durumu iyiden iyiye arttırıyor, çünkü geçmişte sizde bırakılan yaraların sarılması için bazı durum, duygu ve algılar hayatınıza çekilmekte. Bu durum yine uyku durumlarınızı, uyandığınız andaki ruhsal durumlarınızı da etkilemekte. Burada nacizane tavsiyem aile içinde ve iş ortamında aldığınız eleştirilerde kendinize bir ayna tutmanız ve bunu neden yaşadığınızın altında yatan nedeni görmeye çalışmanızdır. Çünkü öfkeye doğru kayarsanız, bu durum tekrar ve tekrar hayatınıza çekilecektir. Bir kere izinli olur ve doğru hamleler yaparsanız, uzun bir süre hayatınızda bu tür durumlar olmayacaktır.

Gerçekten kim olduğunuzla değil, sizi kim olarak gördükleri ile ilgileniyorsanız, kendinize olmayan bir kıyafet diktiyseniz artık bunlardan kurtulmanın zamanı olduğu hissedebilirsiniz.

İletişim ve zihin olarak hareketli bir süreçten geçtiğimiz için bazı ufak rahatlama-dinlenme zamanları yaratmanız gerekebilir kendinize. Kendinizle kaldığınız anlarda zihinsel kaygılardan uzak durmak için bol bol araştırma yapıp, okuyup, yazıp zihne gitmeyi engelleyebilirsiniz.

Depresif haller bu dönem öğretici olabilir, düşük enerjinizde kendinizi yargılamak yerine durumun içeriğine odaklanıp, çözümler üretebilirsiniz. Uyku durumlarınızda bazı değişiklikler olabilir.

Alma-verme dengesinin kurulacağı bu Dolunayda artık verdiğiniz kadar almayı da öğrenmeniz gerekmekte. Kendinizden çok fazla veriyor ancak almıyorsanız, zihninizde dengesizlikler oluşabilir. Bu dönem yine kilo almamaya dikkat etmek gerekir, bedensel farkındalığınızı kısıtlamamalı ve kendinizle barışık olmalısınız.

Yeniden başlayacak gücü kendinizde bulmanız dileğimle, bu dolunayın hepinize katkı olmasını diliyorum.

Facebook 72 Twitter 28 Linkedin 02 Tumblr 07