Bölüm 1: Ay Tutulması Hissediş

Bölüm 1: Ay Tutulması Hissediş

 

‘Biz’e katkı olmak için ‘Ben’e ulaşmanın yolunda ilerleyen bireyleriz. Bize öğretilenlerden sıyrılıp yeni bilgileri özümsemeye çalışan zihnin arasında sıkışan düşüncelerimiz. Çevreden uzaklaşıp, kendimizle kalma hissiyatını yaşayamamamızın altında yatan o yalnızlık korkusu. O yalnızlık korkusunun aslında çevreye kendimizi kapattığımız için bizim gibi insanları görememizden kaynaklanması. Bunun oturması gereken dengeyi bir türlü bulamamamız.

Buna izin vermeyen, kalıplaşmış yargılardan sıyrılma özgürlüğüne doğru bir koşu içerisindeyiz. Bir şeylerin değiştiğini hissediyoruz, hayatımıza tam olarak entegre edemesek bile bir şeylerin değiştiğini özümsüyoruz. Kendimize itiraf edemesek bile bir şeylerin farklı olduğunun bilincindeyiz. Bilinçaltımızda belki de yıllardır uyuyan ancak hep bugünlere uyanmak için bekleyen heyecanlı düşünceler var. Bize katkısı olmayan her şey temizlenmekte. Bu temizlik aşamasında çektiğimiz bazı sıkıntılar (bedensel veya ruhsal) olduğunu fark ediyoruz. Bu durum herkeste farklı farklı evrelerde olsa da, hepimizin ortak noktası ve değişmeyen tek şey ‘değişim’. Düşüncelerimiz, duygularımız, yargılarımız, egomuz, benliğimiz, çevremiz, en önemlisi bakış açılarımız değişmekte. Enerjisel olarak uyumlanamadığımız her insan bizden uzaklaşırken, enerjimize en yakın olan insanlar hayatımıza çekilmekte.

Hayallerimize ve umutlarımıza engel teşkil eden durumlar olabilir. Umutsuzluğun hakim olduğu bir hava var. Ancak bulutlar dağılmakta. Çevresel faktörlerden sıyrılmaktayız. Bakış açımız değiştikçe, hayallerimiz ve umutlarımız da değişmekte olabilir. Şu an havada hakim olan yeni bir enerji var. Bu enerjiyi özümsemeye çalışan ancak kabullenmeyen bedenlerde bazı rahatsızlıklar olabilir. Şu an sıkıntı-ağrı dediğiniz şey sizi biraz sonra farklı bir evreye götürebilir ve sizi yükseltebilir. İzinli olmanız önemli.

Yeni bir bilgi ağı varken hava tozlarında, şu an hayatımız boyunca zihnimize doldurduğumuz bilgilerden yer bulamadıkları için zihnimizi zorlayabilir. Umduğunuz şeylerin aslında sizin değil, topluma ait olduğunu fark edebilirsiniz zamanı gelince. Burada önemli olan sizin içinizde yanıp tutuşan ancak dışarıya çıkamayan umutlarınız. Uzun yıllardır aradığınız yer ve beklediğiniz zaman şu an olabilir. Sadece kendi istekleriniz ile toplumun istediklerini ayırt etmeniz önemli. Biz’e geçmeden önce Ben’e ulaşmanızı sağlayacaktır bu. Çünkü kendi isteklerinizi tam olarak algılamadan topluma bir yararınız olmayacaktır. Bizim için, bize katkı olmak için önce kendine katkı olup, kendini bulur musun? Topluluklar olarak seni bekliyoruz.

Bu Ay Tutulması hislerin açığa çıktığı ve ‘hissedemiyorum’ dediğiniz duyguları yaşatacak bir tutulma. Duygusal özgürlük, sizi kuş gibi hafifletecektir. Ancak bu özgürlüğe ulaşmadan önce hangi duygulara sıkı sıkıya sarıldığınızı fark etmelisiniz. Bu da Güneş tutulmasının konusu olacaktır. Bu ay bir dizi halinde geçeceği için önce başlangıcı yani Ay tutulmasını ele alıyorum. Önce hissedeceğiz, sonra algılayacağız ve sonunda fark eden bireyler olarak bir özgürlüğe kavuşacağız.

Uzun süredir içimizde tuttuğumuz bu duygusal tepkimelerin açığa çıkacağı bir süreç olacağı için kendimizi kısıtlamamak en önemli durum olarak görünmekte. Algılamadan önce bütün duyu organlarımızla ve bilincimizle olan durumu hissetmeliyiz. Şu an doğayı hissettiğimizde bir ‘yeter haykırışı’ içinde olduğunu, toplumu hissettiğimizde bir umutsuzluk hakim olduğunu, insanlığı hissettiğimizde bilinçsizliği kendine aitmiş gibi özümsediğini, havayı hissettiğimizde değişim içinde olduğunu, suyu hissettiğimizde bilgi dolu olduğunu, ateşi hissettiğimizde enerji ve hareket içinde olduğunu, toprağı hissettiğimizde titreşimlerinin yükseldiğini duyumsayabiliriz. Bunları algılamaya geçeceğimiz yakın zaman için bu hisleri dönüştürmeyi seçip, nasıl katkı olabileceğimizi düşünebiliriz. Önce kendimizi dönüştürerek.

Nereye yetişmeye çalışıyorsunuz? Kimlerle yarışıyorsunuz? Kimleri geçmek için hırs yaptınız da, kendinizi geride bıraktınız. Durun ve bir nefes alın. Bu Ay tutulması size bir nefes alma şansı veriyor. Size bir dinlenme fırsatı sunuyor. Güneş tutulması öncesi kendinize bir izin verin. Çünkü Güneş tutulması çok güçlü olacaktır. Şu an hissettiğiniz çoğu şey hayatınıza çekilebilir. Bu yüzden kaygıdan işlev görmek yerine, gönüllü bir katkı dileyin. Gelene de, gidene de gönüllü olmanın ferahlığını yaşayın.

Ne olacak? Ne olacak? Ne olacak? Olan her şey sizi bir sonraki aşamaya hazırlayan olaylar silsilesi ve ne olacağının değil, buna nasıl bir tepki vereceğiniz önemli. Hayatınızdaki kısır döngüyü kırmak için bir fırsat olabilir. Yine aynı yere dönmemek için bu sefer farklı bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Kaygının yükselmesi, her şeye bir anlam yüklemek zihnin bu aralar çok fazla çalışmasından kaynaklanmakta. Bunu kendi faydanıza kullanabilirsiniz ya da zihninizi susturmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Seçim. Seçimleriniz sizi hayallerinize götürebilir, ancak bu seçimleri gerçekten sizin yaptığınıza emin olmalısınız. Size öğretilen ve kodlananlarla yaptığınız her seçim sizi diğer insanların dünyalarında dolaştırıyor. Özgür iradenizi elinize almanız için önünüzde bir fırsat varken herkesten ve her şeyden sıyrılıp, tutunduğunuz duyguları bırakıp bir seçim yapabilirsiniz. Hissederek. Kendinizi hissederek.

Kendinizde bir türlü kabullenmediğiniz, çünkü insanların size hep kodladığı ‘Yapamazsın.’ ‘Bu senin işin değil.’ diye sizi yargıladığı her şeyden özgür kalmanız kendinizi hissedişlerinizin önünü açacaktır. 15 derece Kova burcunda Özgürlüğe giden yolunuzun tam ortasındasınız. Önce kendi hayatınızın düzeninden çıkıp, çevrenizden gelen bütün yargıları yıkıp, bütün bakış açılarını bırakıp, kendi yolunuza çıkma zamanınız gelmiştir.

Hayata ilk adımını atan bir bebek gibi hissedin. O ilk adımı kendinize attırın. O ilk adım için tam zamanı. Hayatınızın adımı bu olabilir. Ay tutulmasının gölgede kalan tarafı olmak zorunda değilsiniz, Ay tutulmasının karanlık tarafı olmak zorunda değilsiniz. Siz mutsuz olmak zorunda değilsiniz. Siz başarısız, yeteneksiz, vasıfsız, yetersiz olarak görünmek zorunda değilsiniz. Bunlar sizin değil, hayatınıza kattığınız insanların sözleri. Siz şimdi, şu an kendi sözlerinizi yazabilirsiniz. Özgür bir adım ile her şeyden sıyrılabilirsiniz. İşte bunun tam zamanı.
Hissedin ve algılamaya geçeceğimiz günü bekleyin.

Devamı 8.8 kapısında..

 

Facebook 24 Twitter 22 Linkedin 04 Tumblr 01