Bölüm 3; Güneş Tutulması Farkediş

Bölüm 3; Güneş Tutulması Farkediş

Bir dönüm noktasındayız. O nokta tam olarak Güneş tutulmasının gölgesi olacaktır. Bir çağı kapatıyoruz hayatımızda, uzun zamandır bizi sıkıştıran, bizi yerle yeksan eden, insanlardan uzaklaştıran, kendimize yakınlaştıran, dönüşmemize aslında yardımcı olan fakat fark edemediğimiz uzun bir sürecin noktası koyuluyor.

Bu noktadan sonra yeni bir sayfa yazmaya başlayacağız hayatımızda. Bu sefer kendi cümlelerimiz olacak, çünkü fark edeceğiz kendimizi. Çünkü fark edilecek bendeki sen, sendeki ben. Önce bir his geldi yavaştan, hayatımızdan çıkması gerekenlerin, çıkması gerektiğini hissettik. Hayatımıza girmesi gerekenleri, geride bırakmamız gerekenleri, tutunduklarımızı, çıkamadığımız yolları, duraksadığımız anları hissettik. Ancak hissetmek insana hiçbir zaman yeterli gelmezdi. Bir algı geldi sonra. Hissettiklerimizin hangileri bize katkı, hangileri bize katkı değil algılamaya başladık. Kimlerin yolunda, kendi yolumuzu kaybettik, kimlerin cümlelerini kendi cümlemiz sandık, kimlerin hayatlarını kendimize uyarladık ve zamanın artık değiştiğini algıladık. Eski biz değildik ve artık eskide kalan minnetlerimiz, eskide kalan insanlarımız, eskide kalan muhabbetlerimiz artık bizimle değildi. Ancak hala onlara tutunmaya çalışıyorduk, alışmıştık. Sanki yalnız hissedecektik ve yalnız kalmak için bu dünya fazlasıyla büyüktü. Korktuk. Kaygılandık. Kısır döngüler arasında sıkışıp kaldık. Bir mesaj, bir umut bekledik hep. Bizi algılayabilecek insanları bekledik.

Ve şimdi fark ediyoruz. Önce kendimizi, sonra topluluklar arasında parıl parıl parlayacak olan insanları, enerjimizin uyuşacağı insanları. Kendimizi fark ediyoruz, bu farkediş bizde kaygı yaratıyor çünkü alışmışlığımız dışında biri olarak çıkıyoruz yumurtadan. ‘Bu gerçekten ben miyim? Daha önce nerdeydim? İnsanları bu ‘ben’i kabul eder mi? Onlar beni böyle tanımıyorlar, ya ters tepki verirlerse?’ gibi sorulardan arınıyoruz. Bu öyle bir farkediş ki, insanlara bir şey anlatmak zorunda bile kalmayacağınız kadar sizi değişime uğratabilir. Çünkü artık üzmemek için üzülmeler, artık alınmasın diye yutkunmalar yok. Neysek oyuz. Oyun bitiyor, kamera kapanıyor ve gerçek kimliğimiz bize gösteriliyor. Bize düşen çevremize gerçek kimliğimizle hitap etmek. Hiçbir bakış açısını düşünmeden özgür kalabilmek. Çünkü aradığımız özgürlük giyim, kuşam, düşünce, hayat tarzı değil. Karakterimiz. Karakter özgürlüğümüzü yansıtabildiğimiz kadar özgür olacağız. İnsanların yanında kendimiz gibi davranabildikçe, kimseden bir şey gizlemek zorunda hissetmedikçe özgür kalacağız.

Seçim. Bir taraf güneşin bizde yarattığı gölge, bir taraf ayın karanlık yüzünün aydınlığı. En büyük aydınlıkların en büyük karanlıklardan sonra çıktığını göreceğiz ve bu son karanlıkta kalan yanımız olacaktır. Son karanlık yüzünüzle karşılaşmaya hazır mısınız? Kabullenmeye, karanlık yönünüzün de sizin bir parçanız olduğunu fark etmeye hazır mısınız? Eğer bunun farkındaysanız, Güneş dünyanın bir bölgesini gölgelerken sizin karanlıklarda sönmüş ışığınızı ortaya çıkaracaktır. İnsan aydınlıkta sadece çevresini görebilir, karanlıkta ise kendisini. Gerçekte kim olduğunu, gerçekten ne istediğini, gerçekten nereye ait olduğunu ve nereye gitmek istediğini, en derinlerini, en ulaşılmamış hislerini, kimsenin ve hatta kendinin bile bilmediği hislerini, karakterini, algısını karanlıkta görür. Bunu aydınlatacak olan ise bunları fark etmesidir. Fark ettiğin kadar aydınlatabilirsin karanlıkta kalan yanlarını.

Güneş Tutulması. Tarihin en büyük Güneş tutulması mı bilmem ama Tarihin en büyük dönüşümünü getirebileceğini söyleyebilirim. 28.52(29) derece Aslanda olan bu tutulma bazı şeyleri değiştirecektir. Hem de köklü değişimler olacaktır. Son dereceler her zaman kapanan bir kapının ardından açılacak yeni bir kapının habercisidir. Hayatınızda kapatacağınız bazı kapılar, size yeni kapılar açacaktır bu dönem. Hangi kapıları kapatacağınız son bir ayda birçok kez önünüze geldi, bazılarını kapattınız, bazılarını kapatamadınız. Ancak hayatınızdan memnun değilseniz ve değişime ihtiyacınız varsa bu kapıları kapatmanın vakti gelmiştir.

Uranüs ile üçgen yapacak olan bu Tutulma sizi değişime itmek için büyük bir enerji yollayacaktır. Ancak hayatında değişim isteyenler, bir değişime, yeni bir sayfaya ihtiyacı olanlar için kolaylık verici bir tutulma olduğunu söyleyebilirim. Gücünüzü ve hayatınızı kendi elinize almak için uğraşmayacaksınız, çünkü bu zamana kadar yeteri kadar uğraştınız ve şimdi size bu şans verilecektir. Merkür retrosunda olacak olan bu tutulma ile geçmişte iletmek istediğiniz halde iletemediklerinizi şimdi iletmeniz için güzel bir dönem. Geçmişe bir sünger çekip, yakın  çevrenizi yenileyebileceğiniz bir dönem. Bu Merkür retrosunun bir farkı, çocukluğunuzda yaşadığınız bazı kötü süreçlerin bilinçaltınıza yerleştirdiği kaygısal durumlardan sizi kurtarması olacaktır. Bu dönem yaşayacağınız durumları fazla irdelemeden, izinli olarak geçirmeniz sizi rahatlatacaktır.

Her tutulmada olduğu gibi Ay düğümleri tutulmanın içerisinde bulunuyor ancak bu sefer Mars ile birlikte. Bu enerji biraz farklı olabilir, çünkü bu öne atılma isteği, hareket halinde olma isteği, bir şeylere koşma isteğini Marsın tutulma içerisinde yer alması az da olsa engelliyor. Fiziksel enerjiniz ile ruhsal durumunuz farklı olabilir. Diğer yanda bir kavuşamayan Şiron varken şifalanma süreci biraz sancılı olabilir. Şifaya kendiniz gitmelisiniz, bu süreçte şifa oturduğunuz yerde size gelmeyecektir. Şifayı istemeniz, istekli olmanız size katkı olacaktır. Bu sancı yine kabullenememeden gelebilir. Bu dönem ‘ben ne gideceğim, o gelsin beni bulsun’ egosuyla davranmamanız ve şifayı nerede hissederseniz, kendinizi nerede iyi hissederseniz, nerede ve nasıl kendinizi daha iyi fark edeceğinizi algılarsanız oraya gitmeniz gerekebilir.

Sonuç olarak, önce hayatımızda değişmesi gerekenleri ve karanlıkta kalan yönlerimizi fark edeceğimiz, değişmeye gönüllü olup, iletmemiz gerekenleri, gereken yerlere iletebileceğimiz ve şifaya koşmaya başlayacağımız bir süreç göze çarpmakta. Tarihin belki de ilk uyanışı olacaktır, çünkü uyanmadan önce insanların uyuduğunu fark etmesi gerekir.  Fark edeceğiz.

Facebook 65 Twitter 25 Linkedin 10 Tumblr 02