İkizler Dolunayı

Bu akşam bir İkizler Dolunayı yaşıyoruz. Bu Dolunay Dünyaya en yakın dolunay olacak, bu da etkilerini fazlasıyla arttıracak demektir. İkizler Dolunayı olacağı için etkileri zihninizin bir anda aktifleşmesi olabilir, bu da duygusal bir gelgit yaratabilir. Duygusal olarak huzursuzluk halindeyseniz, eğer ki kabınıza sığamıyor ve ne yapacağınızı bilmez bir haldeyseniz, zihniniz fazla aktifse, Bu yılın tek Süper Dolunayının etkisindesiniz demektir. Uyuyan bir beyne elektroşok verildiğini düşünün. O zihnin içinde uyuyan ne ise, geriye attığınız ve yok saydığınız, kaçtığınız ne ise, o uyanabilir. Yaşananlara kaygı yerine farkındalıklı bakmak katkı olacaktır.

Hareket alanınızı kısıtlayan herkes sizde öfke yaratabilir. Düşüncelerinizi söyleyememek içsel bir baskı oluşturabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve komşularınız ile ilişkinize direk etki edebilir. Düşünce özgürlüğü ve bedensel farkındalık kazanmak isteyecektir bu dönem. Sinir sistemimize direk etki eden bu dolunayda öfke kontrolü önemli. Daha da önemlisi hareket halinde olmamız. Ne kadar hareket halinde olursak o kadar ters etkilerini minimize edebiliriz. Zihinsel olarak uyarılacağımız için bunu kullanmak isteyebiliriz. Kitap okuma, toplantılar, sohbetler bu dönemi daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

İki delilik arasında kalan bir zihin, gitgeller içindeki duygusal durumunuz, değişiklik ihtiyacı hissetmeniz, konsantrasyon sorununuz bu dönemin getirilerindendir. İkizler Dolunayı bilinçaltımıza yaptığı sert açı ile uyku problemleri, gizli düşmanlar, adalet arayışı, bilişten çok mantığın konuşması gibi durumlar ortaya çıkarabilir.

Katman katman bir yaşam sürüyoruz. Bir katman atladığımızda, alt katmanda kalıyor gözümüz. Diğer gözümüz bir üst katmanda. Ancak bir türlü şu an olduğumuz katmanı yaşayamıyoruz. Adaptasyon sorunu yaşıyoruz. Bir an evvel bir üst katmana gitmek isterken, alt katmandaki acı-tatlı anılarımıza tutunuyoruz. Ölüyoruz, doğuyoruz ve bir katman daha atlıyoruz. Buradaki görevlerimizi yerine getirdikçe daha rahat, daha güzel bir üst katman bizi bekliyor. Bu yüzden araştırmak, okumak, eğitim, kendini geliştirmek, farkındalık ve iyi bir insan olabilmek çok önemli. Bir sonraki evreye hazır bir beden, hazır bir ruh, hazır bir bilişle çıkmalıyız ve bu dolunaylar bunların habercisi gibi geliyor adeta.

Bu dönem çok düşünenlerin az konuştuğu, az düşünenlerin çok konuştuğu bir dönem olabilir. Son viraja girmiş bulunuyoruz ve aralık ayı büyük bir dönüşüm ayı olacaktır. Bir dönemin kapandığı, yeni bir dönemin (katmanın) açıldığı bir ay. 2018 e farklı bir bakış açısıyla gireceğiz. 2018 e farklı bir duygu durumuyla gireceğiz. Satürn 3 yıldır çıkmanız gereken yolu gösterdi, neleri bırakmanız gerektiğini, nelerden vazgeçmeniz gerektiğini, nereye doğru ilerlemeniz gerektiğini gösterdi. Kimine bir amaç verdi, kiminin elinden amacını aldı. İnsanların gerçek yüzünü gösterdi bu 3 yıl, size gerçek yüzünüzü gösterdi ve artık gitmeniz gereken yolu biliyorsunuz.

Yaşama devam etmek için bir amacın olmamasının yarattığı bu boşluğu doldurmak için çok sert bir dönemden geçtik, ancak bu 45 günle birlikte bu boşluğun dolacağını düşünüyorum. Amaç gösterilir, ancak o amacı kabul edip, etmemek yine insanların seçimidir. İnsanlar kanıt ister inanmak için, insanlar görmek ister, ancak hissettiklerini dile getirmek istemez. Her konuda hayatlarına mucize isteyen insanlar, mucizelere inanmayı seçmez. Ancak mucize, devranın dönmesi, adalete inanç, adil bir yaşam yaklaşmakta ve bu dolunayla birlikte bunun ilk etkileri hepimize ulaşacaktır. İçiniz içinize sığmıyor, ancak harekete geçmekte sıkıntı çekiyorsanız, bu  dolunayın enerjisiyle hareket alanına ulaşabilirsiniz.

Gökyüzü karışık, düşünceleriniz karışık, sinir sisteminiz karışık, gitgeller çok ama bunları her şey rayına girmeden önce son tecrübeler olarak görüp, bu süreçten nasıl bir fayda sağlayabilirsiniz, hangi yeteneklerini açığa çıkarabilirsiniz, kendinizde neleri keşfedebilirsiniz gibi soruları görmeyi seçmeniz size daha çok katkı olacaktır. Düşünce kaosundan, bir düzen çıkarabilir hayatınıza düzene sokabilirsiniz. Hepinize bu dolunayın katkı olması dileğimle.

 

Facebook 26 Twitter 21 Linkedin 08 Tumblr 02