İkizler Yeniayı

Ya kendin olacaksın, ya bir başkası. Bambaşka hayatların pençesinde, kendini bulamadan yaşamaktır, yalnızlık.

Kafanın içinde bu kadar kalabalıkken, nasıl yalnız hissettiğini düşünürsün. Bu iki delilik arasında sıkışmış bir ruhun, başkalarının çizdiği ve geçmeye bir türlü cesaret edemediği, geçse kendi yolunun ferahlığında yürüyeceği bir çizgi. İkizler yeniayı, bu adımı atmanız için bir şans. Başka hayatlardan aldığınız numunelerin, kendi hayatınızla uyuşmadığını deneyimlemek, bir öfke yaratıyor. Oysa kendi numunelerinize ulaşmanız, sizi büyük bir yalnızlık hissinden çıkaracaktır.

Hareket, yeni bir hareket yaratıyor ancak kısır döngülerin bir türlü kırılamadığı bir hareket. Seçim, seçim ve seçim. Sanki bir labirent ve tam çıkışa geldiğinde en başa koyuyorlar. Bir deney. Bir kere daha, tekrar, tekrar. Aynı yollar, aynı seçimler. Peki bu labirentten bir çıkış yok mudur? Vardır. Kendi labirentini fark etmek. Labirent içinde ilerlerken seni yönlendiren sesler. Paralel zihinlerin. Geçmişteki Sen ile şu an olduğun Sen arasındaki çekişme. Şu an olduğun Sen ile geleceğe kurguladığın Sen arasındaki çekişme. İkisi ile de iletişim halindesin. Geçmiş diyor ki; Yaptıklarından, yapmadıklarından pişman mısın? Gelecek diyor ki; Harekete geç, yoksa pişman olacaksın. Zihinsel paralel ‘Sen’lerin şu an olduğun Seni, ele geçirmesine izin verme. Hayatındaki kısır döngüleri fark edebilmen için en iyi süreç. Fark et ve kendi katkına dönüştür. Tek bir hareket bu döngüyü kırabilir. Tek bir yapacağın seçim ama tamamen seslerden uzak ve kendine ait bir seçim. Tutunduğun her ne varsa bırakabileceğin, arkana bile bakmayacağın ve kendi yolunda güçlü bir şekilde yürüyebileceğin bir seçim.

Hayata tutunmak için fazlasıyla umut var, kendini görebilene. Seni şu an öfkelendiren, kendinle olan savaşına çare bulamaman. Dengesiz ve başarısız mı hissediyorsun? Bir türlü karar veremiyor musun? Bir türlü atacağın adıma cesaret edemiyor musun? Seni tutan bir şey mi var? Seni anlamalarına ihtiyacın olmadığını kabullen, kimseye muhtaç olmadığını gör. Kim seni yükseltebilir, sen hazır olmadan? Değiştiğini kabul etmek bu kadar zor mu? Her şey değişir. Kim seni değişiminle yargılayabilir? O kadar çok bilgi var ki zihinlerde, o kadar sabit, o kadar öğrenilmiş çaresizlik. Tek bir seçimin hepsini yıkar geçer. Oyunun bütün kurallarını yerle bir eder. İnanç.

İkizler Yeniayı fısıldıyor. İlişkilere diyor ki, Anne rolünden çık. Her türlü ilişki bunun içinde. Kimsenin elinden tutup, zorlayıp değiştiremezsin. Kendinden beslediğin her an, seni azaltıyor ve ona bir yararı olmuyor. Büyük bir sevgi, dünyayı değiştirir, ilişkini de, ancak her şeye izinli olabildiğin sürece. Bağlılık ve tutunma ikinizi de yoracaktır. İletişim kurabildiğin her ilişki seni yükseltecektir.

Bireylere diyor ki; Sen delirmedin. Herkes bir şeyler yaşıyor, ancak görmediklerin kendini sadece iyi saklıyor, iyi oynuyor. Geçmişin ve geleceğin bu An’a geliyor. Yüksek bir enerji var ve bu enerji sana uyum sağlamaya çalışıyor, huzursuzluğun bundan. Dengesizlik dediğin bundan, içindeki savaş bundan, yargıların bundan. Sadece biraz bırak, aksın sana. Yay dolunayı bilgiyi indirdi, İkizler yeniayı bu bilgiyi paylaşacaktır seninle. Sezgi çağına giden bu yolda, gelen bilgiler öğrendiklerin değil, öğreniyor oldukların olacaktır. Eskiye dair her ne varsa, vedalaştıran olacaktır.

Veda etmen gerekenler olduğunu çok iyi biliyorsun. Bu sevgi, bu vefa değil. Bu onları esir tutmak zihninde. Onlar da özgür kalacak, sen de.

Dünyaya diyor ki; Büyük bir değişim içindesin, her metrekare bunu hissediyor. Suyun, havan, toprağın ve ateşin. Dengeye oturana kadar, gitgellerin olacak, ancak değişim her zaman kazanır. Umudunu yitirme.

Nereye gideceğine karar vereceğin, belki büyük kararlar alacağın bir süreç. İletişim ile çözemeyeceğin bir sonuç olmadığı bilip, anlık çıkışlarına dikkat edip, öfkeden işlev görmeyip, hayallerine doğru bir adım atman için tam zamanı. Bir destek arama ve çevrene öfke duyma. Değişim herkes için şahsi olarak gerçekleştiği için, biraz kendi yolunda yürü, biraz kendinle kal, biraz iletişim haline geç. Mesajlar sana her yerden yağar, sen sadece her ne olursa olsun duymaya izinli ol. Ve unutma. Muhtaç değilsin kimseye. Bir uzansın diye beklediğin kul eline. Sen bugünlere kendi içindeki kudretinle geldin ve kendine inanarak ilerleyeceksin.

İkizler Yeniayı. İki seçim arasında kalıp, çevreye bakan, dua eden, mucize bekleyen, çaresiz kalmış ve yorulmuş şekilde bir mesaj bekleyen herkese kendini, vicdanlara yapacağı ufak dokunuşlarla gösterecektir. Bu dokunuş sizin kısır döngülerinizi kıran dokunuş olsun. Sevgiler.

Facebook 16 Twitter 18 Linkedin 02 Tumblr 06