Kendini Fark Et.

Kendini Fark Et.

Kendini sana fark ettirmek için konuşanlarla, seni sana fark ettirmek için konuşanları fark et.

Kendini insanlara kanıtlamaya çalışanlarla, kendini insanlığa katkı olmak için adayanları fark et. Kendini senin üstünden tatmin etmeye çalışanlarla, seni yeri geldiğinde sırtında taşımaktan yerinmeyenleri fark et.

Kendini senden üstün görüp seni en zayıf yerinden yakalayanlarla, seni bulunduğun yerden yukarılara taşımaya çalışanları fark et. Fark et çünkü, sen farkında olmadan üstüne basıyorlar, üstünde ağırlık hissediyorsun ama onların gerçek yüzünü göremiyorsun.

Sırtında büyük bir yük hissediyorsun, atsan rahatlayacaksın ama o yükün içinde öyle bir duygu var ki, kendini suçlu hissetmekten korkuyorsun. O yükün içinde yıllardır sana dikte edilenler var, belki sevdiklerin var, hayallerin var, belki tutundukların var. Ya cesaret? Ya özgürlüğün? Ya hissedemediğin aitlik? Ya asıl sen? Ya karşında duran ve şu an bir türlü özün gibi hissedemediğin ama ilerlersen bulabileceğin ÖZgür sen? Herkes koşuyor, sen yerinde mi sayıyorsun gerçekten? Yoksa herkes koşar gibi yapıyor da, seni güvensiz mi hissettiriyor? Adım atsan geçeceksin. Fark et.

Kendine güven, gücünü eline al, çevreni umursama, sosyal medyadaki yalan gülüşleri bırak, en güzel gülümsemeni al ve ayağa kalk. Sen, şu an kendini güvensiz hissettiren o duygudan, o düşünceden daha güçlüsün. Kendini fark et.

Facebook 02 Twitter 01 Linkedin 01 Tumblr 0