Koç Dolunayı

Koç Dolunayı

Eril ve Dişil enerjinin kavuşumu eşliğinde bir Dolunay yaşayacağız. Bu iki enerjinin dengeye oturması birçok şeyi değiştirebilir hayatınızda. Diğer yandan bu bir çarpışma da olabilir, hangisi ağır basarsa diğer tarafınız sıkışabilir. Baskı uygulayacak olan eril enerji olması mümkündür Koç dolunayında. Bu yüzdendir öfkenize, ani çıkışlarınıza dikkat etmeniz elzemdir bu dönem.

Öne Çık. İçinizde kopan fırtınaların, sessiz çığlıklarınızın gökyüzünde yankılandığını bilin. Öyle ki, bu gökyüzünden bütün insanlığa yayılan bir enerji olarak ortaya çıkıyor bu dönem. İçsel olarak sert bir dönemden, dışarıya açılmak için çırpınan bir döneme geçiş yapacağımız için dengede olmanız ve ne yaptığınızın farkında olmanız önemli.  Artık kabuğunuzdan sıyrılmalı ve öne çıkmalısınız. Gökyüzü bu süreçte harekete geçenlere destek olacaktır. Kendinizle olan savaşınızdan kurtulup, büyük bir atılım yapabilirsiniz.

Koç Dolunayının en büyük getirisi ilişkiler konusunda yaratacağı dönüşüm olacaktır. Bu ilişkide olduğunuz kişiyle olabilir, kendinizle olan ilişkiniz olabilir, ailenizle olan ilişkiniz olabilir. Hangi ilişkiniz olursa olsun bir dönüşüm içinde olacaksınızdır. Bu da size fırsat yaratacaktır. Uzun zamandır aklınızda olan ancak açıklamadığınız, kendinizi karşı tarafa istediğiniz gibi yansıtamadığınız durumları çözümleyebilir, kendinizi çok daha iyi ifade edebilirsiniz.Eğer kendinizi ifade etme konusunu bu süreçte çözümleyebilirsiniz, bu işinizde de, ilişkilerinizde de size büyük bir katkı olarak geri dönecektir.

Koç Dolunayı ruhsal olarak geçirdiğimiz dönüşümü bedensel olarak tamamlayacak olan bir Dolunay. Bu dönem yapmamız gerekenlerin başında fiziksel enerjimizi dışarıya çıkarmak olacaktır. Hareketsiz kaldıkça bu dolunayın enerjisi bize baskı uygulayabilir. Spora yönelmek bu dönem size çok iyi gelebilir. Savaşçı ruhunuz ortaya çıkacaktır, istediğinizi elde etme konusunda destekleneceksinizdir, ancak bu dönem bir adım atmanız önemli.

Bu süreçte dengesiz çıkışlarınız, dengesiz öfkelenmeleriniz, ağzınızdan çıkan dengesiz cümleler olabilir. Dengenin oluşma aşamasında olduğunu unutmayın, bu yüzden bu dengesizlikleri bir dengenin oluşmasına katkı olacak şekilde düşünebilirsiniz. Burada araya ‘tahammül’ giriyor. Kendinize ve çevrenize kadar tahammül edebildiğinizin bir testi. Ne kadar dayanıklısınız, ne kadar güçlüsünüz? Kendinize ve bedeninize ne kadar değer veriyorsunuz? Gücünüzü kendinizden başka herkese neden ulaştırıyorsunuz?

Kendinizi unuttuğunuz kadar hatırlatılacak, kendinize vermediğiniz değeri başkalarından beklediğiniz vurgulanacak, kendinize güvenmediğiniz için başkalarının size güvenmesini isteğiniz mesaj olarak gelecektir. Kendi gücünüzü elinize alma zamanı. Dişil ve Eril enerjinizin aktif olduğu bu dönemde kendi enerjiniz ile yoğrulacak ve kendinizi bulma yolunda büyük bir yol alabileceksiniz.

Öncülüğünüzün ateşi yanmakta. İçsel içe bu ateşi hissedenler, kendi küllerinden tekrar doğabilmek için bekleyenler, yorgunluğunu üstünden atmayı ve harekete geçmek için bir itekleme bekleyenlerin Dolunayı. ‘Madde’ ile ‘Mana’nın Bir olarak size itici bir güç olacağı, Eril ile Dişinin Bir olma yolunda büyük bir adım atacağı, Kendinizi, içsel gücünüzü ve yalnızlığınızın derinlerinde yatan kalabalığı görebileceğiniz ve kendinizden yardım talep edebileceğiniz bir döneme adım atacağız.

Koç Dolunayı belki de uzun zamandır beklediğiniz bir güç olarak gelmekte. Bu gücü hissettikçe ayağa kalkabilir ve yolunuzda engel olarak gördüklerinizin üstesinden gelebilirsiniz. Bu yolda kendini yalnız hissedenlerin, kendilerini başkalarına muhtaç kılanların, kendine güvenmeyenlerin, kendiyle kavga halinde olanlar, kendini unutanların ve kendini yok sayanların ayağa kalkması için büyük bir enerji patlaması yaşatabilir bu Dolunay, bunu en iyi şekilde değerlendirip bir adım atabilmeniz dileğimle.

Kendinizi yalnız hissetmeyin karanlık gecelerde ve kendinize küsmeyin başarısızlık hissiyle, çünkü siz bu yolculuğu seçerek büyük bir şeyi zaten başardınız. Kendisini ve evrenin bu yolculuğunu görmekte çoğu insanın kaçtığı ‘yüzleşme-dönüşme-şifalanma ve devam etmeyi seçtiniz ve geri dönmek, vazgeçmek için hiçbir sebep yok. Devam etmeniz dileğimle hepinize Sevgiler diliyorum.

Facebook 148 Twitter 56 Linkedin 12 Tumblr 07