Koç Yeniayı – Başlangıç

En son ne zaman sevindirdin kendini? En son ne zaman başkalarının dertleri yerine sadece seni ilgilendiren sorunlara odaklanabildin? Kaç tane sorun gerçekten senin? Sana ait? Belki bir, belki hiç. İşe yaramaz hissettin. Görebilene sen, her şeysin. Görebildiğinde kendini, her şeysin. Şimdi anahtarı buluyoruz ve her şey yeniden başlıyor.

Tekrar mı? Kaç kere başlamadık mı? Yine mi umut? Bak, umut bile bir yük oldu. Çünkü birçok gece yeniden başlama umuduyla uyudun ve değişmeyen bir güne uyandın. Birçok geceyi motive bir şekilde bitirdin. Uyandın ve bir şeylerin değişmediğini gördün, şimdi sana yeniden bir umut ekmeyeceğim. Sana, o umutla uyuduğun gecelerin boşa gitmediğini söyleyeceğim. Yürümekten vazgeçmemenin hediyesini.

Ya bu kısır döngü seni bitirecek, ya sen bu kısır döngüyü yok edeceksin. Bu döngüyü yok edebilecek gücün olmadığını düşünüyorsun, bu döngüde umut etmek bile yüktür bazen, bu yükü sırtından alacak ise, seni bu döngüde tutanları fark etmen. Bazen umut değil, bazı şeylerin yolunda gitmediğini duymak istersin. Çünkü herkes mutlu görünürken, sen kendini içten içe yiyensin. Hayır! Her şey yolunda gitmiyor işte, mutlu değilim, keyif almıyorum diyemezsin. Bazı şeyleri değiştirmek için her şeyi yaptım ama olmadı, anlamıyorsunuz diyemezsin. Bazı durumların yolunda olmadığını biliyorum, yarın düzelecek diyemem ama aşabileceğine inanıyorum. Aşabileceğimize.. Önemli olan yolu nasıl yürüdüğün değil, sadece yürüyebilmektir bazen ve sen yürümekten hiç vazgeçmedin ya, daha güçlüsü yok gözümde.

Sadece unutma, sen bu değilsin! demesinler diye potansiyelini ortaya çıkarmadığın her gün bu kısır döngünün sahipleri. Güvenli alandan çıkmamak için aynı şeyleri yaptığın, alışkanlıkların. Deli misin sen! demesinler diye sustuğun her şey ve herkes bu döngünün gardiyanı. Değişmeni istemeyenler, dönüşmeni istemeyenler, gizli potansiyelini yok sayanlar, farklı bir tepki verdiğinde ‘bu sen değilsin.’ diyenler. Unuttuğun özgüvenin. Farklı bir yola gitmenin bilinmezliğinde duyulan korku. Ben bu değilim dediğin her şey. SEN HER ŞEYSİN ve her şey olabileceğini gördüğün, bildiğin an bu kısır döngüyü yok edeceksin.

Koç Yeniayı bir başlangıç. Yeni olan her şey katkı olabilir. Yeni iş, yeni ilişki, yeni projeler. Hareketli olmak, hiç değilse zihinsel olarak hareketli olmak önemli, yeni fikirlerin oluştuğu bu dönemden ne alınırsa, o kadar iyidir. Sadece geceleri zihin biraz karmaşık olabilir, bu yüzden negatif enerjiye yenik düşmemeli ve kaygıya girilmemeli.

Koç Yeniayı şikayet etme zamanı değil, üretim zamanı. Zihin her zaman şikayet ettirmeye çalışacaktır. Bak şöyle oluyor,  yapamazsın, bekle diyecek. Bak herkesin keyfi yerinde diye rekabet ettirecek. Rekabetten sıkılmadık mı? En yakınımız dediklerimizin bizimle rekabet etmesinden, yol arkadaşlığını unutturmadı mı? Kendine gerçekten güvenen bir insan rekabet eder mi? Burada Koç yeniayı ile birlikte özgüven yükseltmesi ile bu rekabet ortamından uzaklaşabilir, kendi yolunuzda kalabilirsiniz.

Koç Yeniayı ilişkiler açısından gezegenler hala olumlu yönde devam etmekte. İlişkilerde düzelmeler görülebilir, iyi bir iletişim seçerek, doğru cümleleri bularak ilişkilerdeki kötü gidişatı değiştirebilirsiniz. Yine özellikle 15i sonrası ilişkilerdeki sert durumlar yerini şefkate bırakabilir. Daha anlaşılır olabilir iki tarafta. Yalnızlar için ise hala geç değil, Venüsün geçişi devam etmekte yeni ilişkiler için.

Koç Yeniayı maddi olarak özellikle 15 nisan itibariyle iyi gelecektir. Doğru seçimleri yapanlara, uzun süredir emek verenlere, hak edenlere maddi olarak güzel bir geri dönüş olacağını düşünüyorum. Yapılan doğru yatırımların geri dönüşleri ay ortası itibariyle iyileşebilir.  Not olarak, Koç Yeniayından en iyi etkilenen, faydasını net görecek burçlar Koç, Aslan ve Yay burçları. Biraz sabretmesi gerekenler Oğlak ve Yengeçler. Dönüşüme ve değişime açık olması gereken burç ise Terazi.

Koç Yeniayı küresel olarak bir savaş etkisinde. 15-19 u özellikle hareketli geçebilir. Burada kişisel olarak ise kendimizle olan savaşımızı bitirmemiz gereken bir dönem olduğunu gösteriyor. Kimseyi geçmek zorunda değiliz, kendi yolumuzda, kendi hızımızda, kendi hayallerimizle çok güzeliz.

Hep bir anahtar aradın, kilitleri açmak için. Amacını bir kasaya koymuşlar da, onu açman için bir anahtara ihtiyacın varmış gibi. Engelleri aşmak, kendini bulmak için aradın. Herkese sordun benim amacım ne? Neden buradayım? Ne yapmalıyım? Anahtarım nerede? Anahtar farkındalığındı, hep seninleydi, sendin. Anahtar kendini keşfetmendi, fark etmen, ancak sen anahtarı versinler diye fedakarlık yaptın, kendini yok saydın, boyun eğdin belki de. Her yerde aradığın anahtar, hep sendeydi. Kasa ise sana söylenen kocaman bir yalan. Amacını, neden burada olduğunu kimse söyleyemez. Başkasından duymak istedikçe bir kasa oluşturacaksın. Hayat amacın sana yaklaşıyor, tekrar başlamayı seçersen.

Şimdi. Her şeyi unut. Her şeyi unut dediğimde bile, unutmak istemediklerin geliyor aklına. Tutundukların. İşte kasa hala orada.. Anahtar sensin ve her şey anahtarın sen olduğunu fark etmenle başlayacak.

 

Facebook 18 Twitter 33 Linkedin 07 Tumblr 06