Koç Yeniayı-Başlangıç

Uyanır mısın? Gördüğün rüyalardan, daha güzel bir sen görebilmek için.

Değişimin rüzgarında savrulan düşüncelerin, kaygıların ve geleceğin bilinmezliği. Belki böyle hayal etmemiştin, belki de yalnız buraya kadar gelebileceğini düşünmemiştin. Belki de ne kadar kendi başına ayakta durabilecek gücün olsa da, varlığın hep bir el beklemişti. O elin sana uzandığını görüyorsun, kimi zaman bir haberin içeriğinde, kimi zaman bir dostun bakışlarında, kimi zaman çevrenin yargılarında. Sana değiştirmen gerekenler hep gösterildi. Sen bazen görmek istemedin, bazen kendine yakıştıramadın, bazen de daha özel bir mesaj beklediğin için gelen mesaja yakıştıramadın. Dışarıda aradın, içeride buldun. Dışarıya konuştun, içerisi duydu. Sen bu değişim için çok bekledin.

Çoğu geceler dualarında, çoğu günler haykırışlarında, çoğu dönemler isyanlarında istedin bu süreci. Çünkü dolduramadığın boşluğun sebebini aradın hep. Seni anlamayan kulaklara haykırdın, seni görmeyen gözlere kendini kanıtlamaya çalıştın. ‘Ben buradayım.’ Sen gerçekten neredesin? Buradayım! Sen şu an neredesin? Buradayım! Peki burası neresi? … Şimdi ‘Buradayım’ın içini dolduracak bir süreçtesin. Burada olmakla, burayı yaşamanın aynı şey olmadığını göreceğin, burada durmakla, burayı hissetmenin aynı şey olmadığını göreceğin, bakmak ile görmenin, dinlemek ile duymanın arasındaki farkı anlayacağın bir süreçtesin. İçindeki boşluğu doldurmaya çalışmak yerine, içindeki doluluğu boşaltmak isteyeceğin bir süreçtesin. Bir daha ‘buradayım’ dediğinde, nerede olduğunu anlayacağın bir süreçtesin.

Her değişim öncesi gelen o hallerin, yine gelmekte. Bunu tanıyorsun. Bu halini biliyorsun. Kabına sığmayan, çıkmak için çabalayan, koşmak için sabırsızlanan, zaman geçtikçe bazen öfkelenen, bir şeylerin değişeceğini varlığın bilirken, değişmediğinde bir sağa bir sola sallanan o hallerini biliyorsun. Uyursan, her şeyi kaçıracakmış gibi hissettiğin, zamanın geçtiğini ve bir şey yapamıyormuş gibi hissettiğin o halini biliyorsun. Artık seni anlamayanlara tahammülün kalmadığını, küresel negatifliğe katlanamadığını, bir şeylerin değişmesi için çabalayamamanın o çaresizlik hissini biliyorsun. Dışarıda kalmışlık hissini, yalnız hissetmeyi, yalnızlığını kimsenin dolduramayacağını kabullenmiş hallerini biliyorsun ve bildiğin şeyler seni korkutmamalı. Bunları biliyorsun çünkü, bugünlerde seni güçlü kılmak için bildirildiler. Düşüşü biliyorsun, çukurdan çıkamadığın zamanları biliyorsun, kimsenin yanında olmadığı zamanları biliyorsun, yalnız kaldığın zamanları biliyorsun. Şimdi değişimin seni yükseltmek istediği zamanı deneyimleyeceksin.

Çevreni yönetmeyi bırakmak, her şeyi hesaplamayı bırakmak, yani biraz kendini akışa bırakmak sana iyi gelecektir. Çünkü yoruldun. Kontrolcülüğünden, ipleri bıraktığında her şeyin kaçacağını düşünmekten, bir şeyleri başaramadığını düşünmekten yoruldun. Yönetilmekten, karışılmaktan, sana neyi, nasıl yapacağının söylenmesinden yoruldun. Eğer ki, kendi gücünü ortaya koyarsan, kendini bilirsen ve bu değişimini sadece kendin için istersen herkes seni kendi haline bırakmaya başlayacaktır. Değişimini kabullenmeyenler elbet olacaktır, çünkü seni hep bir noktada tutmak isteyenler var. Kendi enerji alanlarından çıkmanı istemeyenler var. Onlardan uzaklaşmanı istemiyorlar. Ancak artık sen kendi yoluna çıkacak gücü kendinde hissetmeye başlayacaksın. Bu gücü kullanıp, kullanmamak ise senin tercihin olacaktır. Dünya düzeni değişmekte, sen de kendi düzenini değiştirmekle başlayabilirsin. Bu hayatında bir kaos yaratacaktır elbet, ancak en büyük değişimler hayatında yarattığın kaoslarla gelmekte olduğunu tecrübe ettin. ‘Bu ne kadar kötü bir gün’ dediğin o günler seni bugünlere getirdiğini hiçbir zaman unutma. İyiyi de, kötüyü de anlamlandıran sensin, ancak o durumun ne olduğuna her zaman gelecek karar verecektir.

Şimdi Koç Yeniayının getirdiklerinde değişim var, hem de ani değişimler var. Uranüsün Koç burcunun son derecesinde olması, plutona karesi, venüs-jüpiterin karşıtlığı büyük bir değişimin habercisi. Bu değişimin hayatında ne kadar yer edeceği ise senin seçimlerin. Hayatındaki değişimi ne kadar kabullenebildiğin, senin değişimini çevrenin kabullenmesiyle ne kadar ilgilendiğinle alakalı. Bence bugünleri çok bekledin ve artık bugünleri güzelleştirecek olan sensin. Maddi ve duygusal olarak az hissettiğin ne varsa, çoğaltmak için kendini en izinli halinle akışa bırakırsan, bu sana katkı olabilir. Hayallerine ulaşmak için, amaçlarına koşmak için geç kalmadığını bilmeli, her şeyin yeniden başladığını algılamalısın. Ruhsal olarak gitgellerin, enerji olarak düşüp, çıkmalarının, tepki olarak duraksamalarının hepsi gelen sürecin öncesinde yaşadığın durumlar. Enerjisel bir deri atıyorsun ve yeniye alışma sürecinde her şey olabilir. Çok iyi hissediyor da olabilirsin, çünkü bu gelen enerji, yüzüne uyandığında çarptığın su gibi kendine getirebilir seni ve yeni bir güne başlamanın heyecanı olabilir benliğinde.

Hareket halinde olmak, düşündüğünü söyleyebilmek, içinde öfke biriktirmemek, özgür olmak, hayatına yön vermek, kendi hayatına öncülük yapmak, negatif enerjilerden arınmak, şifalandırman gerekenleri görmemezlikten gelmeyi bırakmak, mağdur olma hissinden beslenmeyi bırakmak, ciddiyeti biraz bırakman, neler olacağını düşünmektense olacak her şeye izinli olmak bu süreçte sana katkı olacaktır.

Yeni çağın, yeni sürecin ilk seslerini duymaktasın ve bu seni korkutmasın. Çünkü sen şimdi, gerçekleştirmek istediğin hayata adım atmaktasın. Huysuzluğun, kaygıların, belki uykusuzluğun, belki öfken, belki de ilişkilerinin bitmesi yeni hayatına attığın adımın eseri. Çünkü katkı olmayan her şey hayatından çıkmakta. Bu seni büyük yapmasın, çünkü sen de katkı olmadığın hayatlardan çıkmaktasın. Başlangıcının şafağından sana Günaydın.

Facebook 50 Twitter 41 Linkedin 04 Tumblr 06