Kova Yeniay | Şubat 2017

Kova Yeniay | Şubat 2017

İnce bir çizgi Kova Yeniayı. Bir yandan Marsın balık burcundan Koç burcuna geçişi, diğer yandan Şiron faktörü var.

Bir yandan ‘yataktan çıkasım yok’ ruh halinden kurtulacağımız gibi diğer taraftan uzun zamandır kafamızı kemiren bir kaygı silsilesiyle karşılaşacağız. Geride ne bıraktıysak, karşımıza ‘merhaba beni çözümlemeden benden kurtulamazsın’ diye çıkacaktır. Yara aldığımız her ne varsa, yaralarımız iyileşmeden kopardığımız kabuklarla birlikte ‘beni artık çöz’ diye gelecektir.

İnce bir çizgideyiz. Bu yüzden farkındalığımızı ve enerjimizi yüksek tutmamız önceliğimiz olmalıdır. Özellikle 27 ocak- 6 şubat arası gökyüzü sertliğini gösterecektir. Sıkıntılar ayyuka çıktığı için uyku sorunları, ikili ilişki sorunları görülebilir.

Duygularınızı harekete geçirmeniz gerekmekte bu süreçte. Duygularınızı kısıtlayıp, kendinize saklamanız sizde sıkıntılar ve hastalıklar çıkarabilir. Öfkenizi kontrol altında tutarak, düşüncelerinizi dile getirmeniz önemlidir. Güvendiğiniz insanlarla sohbetler edebilir, seviyeli tartışmalar yapabilirsiniz. Mars Koç burcuna geçtikten sonra (28 ocak) agresiflik ve öfke nöbetleri fazlasıyla görülebileceği için yapmanız gereken enerjinizi boşaltmak olmalıdır. Spor yapın, yürüyün, koşun, dans edin ama yerinizde oturmayın. Bu enerjiniz olmadık yerlerde çıkarsa insanları kırabilirsiniz.

Deli miyim Dahi miyim arasında gidip gelinen, zihinsel artıkların sonuca vardığı bir süreçten geçeceğiz. Bir yanımız ‘hadi ama devam etmelisin’ derken diğer yanımız ‘aman ya boşver yat aşağı’ diyecektir. Ancak Kova yeniayı ve Marsın kendi burcu olan Koç burcuna geçmesi bizi harekete geçirecektir. Bu durumda toplumsal olayların da Küresel olarak fazlalaşacağı bir döneme işaret edebilir.

İnsanların tahammül sınırlarının bu dönem zorlanmaması, sinir uçlarına dokunulmaması gerekmektedir. Anlayışın en düşük olacağı bir süreçten geçeceğiz. Gözünün üzerinde neden kaş var diye kavga etmeye meyilli insanlar göreceğiz. Biz bunların dışında kalmalıyız. Çünkü Marsın kötücül yanını almak yerine enerjimizi iyiliğe ve katkıya yoğunlaştıracağız. Çünkü nelerin geleceğinin farkındayız, bu yüzden sakin olacağız. Çünkü uzun süredir öfkemizi kontrol etmeyi öğreniyoruz. Yaklaşık 2 yıldır. Şimdi bu öğrendiklerimizi, bilgileri kullanabileceğimiz bir süreç geliyor. Ne kadar ders alıp, ne kadar farkındalık sahibi olduğumuzu test edecektir bu dönem.

Değişim. Dönüşüm değil, değişim. Dönüştürebildiklerimizi uzun süredir dönüştürüyoruz, ancak şimdi tam anlamıyla hayatımıza değişimi çekmeliyiz. Üstümüze yük olan duygu ve düşünceleri atmalı ve geride bırakmalıyız. Değişime açık olduğumuz gibi, değişime bir adım atmalıyız. Bu 10 gün kadar ‘çevremiz tarafından sevilmediğimiz ‘hissi gelebilir, ilgi alaka bekleyebiliriz. Sağlam altyapısı olmayan ikili ilişkiler bitmeye yatkın olabilir bu dönem. Maddiyat odaklı olmak, bizi zorlayabilir. Ekonomi biraz çalkantılı olabilir. Ebeveyn baskısını üstümüzden atmamız gerekiyor bu dönem.

Son olarak hayallerimizin esiri olmamaya özen göstermeliyiz, çünkü enerjisel bir tutsaklık yaşatabilir bize bu. Kimseyi kırmamaya özen göstermeli, hakaret ve nefret söylemlerinden uzak durmalıyız. Kendi düşüncemizin doğruluğunu ispatlamak için karşı düşünceye saldırmak zayıflık göstergesidir. Kendi düşüncemizin doğruluğuna inanmamak ve kendimize güvenmemektir. İnancınız için başkalarıyla savaşmayın, inancınızı onlara sevdirin. Bir farklı düşünceyi öldürürseniz, tek kalırsınız. Ancak o düşünceyi sevdirirseniz, iki olursunuz, birlikte daha güçlü yürürsünüz. Savaşmaktan çok barıştan yana olmanız bu dönem size kazandıracaktır.

Sevgi ve saygılarımla katkı dolu bir süreç diliyorum herkese.

Facebook 0 Twitter 0 Linkedin 0 Tumblr 0