Mavi Dolunay -Mantar Bulutu

Tanıdık bir duygu ararken boşluğun içinde..

Bir mantar bulutunun üstünde buldun kendini, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyordun. Tanıdığın hiçbir his yoktu artık, yeniden inşa etmeliydin. Bu önce yalnızlık duygusu getirdi, sonra gelecek kaygısı, başarabilecek miydin? Ancak unutma ki, hiçbir şey kaybetmedin. Sana ait olmayanlar gitti sadece ve gitmeye devam ediyorlar. Yeniden inşa ederken artık daha güçlü, daha ne yapacağını bilen, daha ne istediğini bilen birisin. Sana ait olmayan duygularla zar zor inşa ettiğin hayatı, artık çok daha kolaylıkla başarabileceksin. Çok daha iyisi olacak, çünkü tamamen sana ait olacak.

Bekleyenin yok. Beklediğin yok. Umutların ve hayallerin var artık. Hani yıkıldı dediğin, sana uzak gelen, başaramayacağını düşündüğün o hayallerin var ya, artık hiç olmadığı kadar yakın olacaklar sana. Sadece elini uzatman gerekiyor. Hiçbir yargın olmadan, beklentin olmadan bir el uzatman gerekiyor. Şu an sana hala karanlık geliyor süreç, ancak uzun süreli bir karanlıktan aydınlığa çıktığında gözünü alan ve gözünün anlamlandıramadığı o süreçtesin sadece. Zihnin engelliyor, ancak hissediyorsun yaklaştığını.

Mavi Dolunay Uranüs kavuşumunda. Ya hayallerine bir adım atacaksın, ya da erteleyeceksin, ancak yeteri kadar ertelemedin mi her şeyi? Artık yırtmak istemiyor musun bu karanlığı? Doğmak istemiyor musun? Önünde bu fırsat var, güçlü bir şekilde yürüyebilir, hayallerini gerçekleştirmek adına bazı adımlar atabilirsin. Herkesin ayrı ayrı önüne bu fırsatların geleceğini düşünüyorum. Bu bir kişisel devrim.

Mavi Dolunay enerjisel bir dönüşüm yaşatabilir, bu süreçte ruhsal olarak gitgeller çok olabilir. Her şey değiştiği için kendini dahi tanımakta zorlanabilirsin. Korkma! Bu bir yenilenme süreci. Kendine ve her şeyin iyi olacağına, tekrar hayat amacını bulacağına ve eskiden aldığın keyfe ulaşacağına inanma diye bazı insanlar, bazı olaylar gelecek. Ancak seni vazgeçiremeyecekler. Tekrar olmaz, bir daha aynı kısır döngüye girmezsin, inanmazsın onlara biliyorum.

Mavi Dolunay kariyer açısından artık son seçimlerini yaptırıyor. Yıl sonunda büyük değişimlerin habercisi olarak bazı sıkıntılar yaşanıyor olabilir, artık hem maddi hem psikolojik olarak daha iyi duruma geçmek adına yeniye açık olmalısın. Değişim gerekiyorsa üstüne gelen çok olacaktır, değiştir diye. Ancak bu dönem en çok mantığın ön planda olacağı bir dönem, ani kararlar alıp pişmanlık da yaşamamalısın. Doğru planlama, doğru zaman, doğru adımlar önemli. Düşünmek ve doğrusu-yanlışı, artısı-eksisini düşünmek önemli.

Mavi Dolunay ilişkiler açısından Venüsün Terazi burcuna geçişi ile ilişkiler konusunda destekleyici bir konumda. Bir türlü çözülemeyen bazı sorunlara çözüm üretmekte zorlanmayacaksın.  1 – 9-15-19 kasım hariç sert bir gezegen açısı da yok. Verdiğim bugünlerde sakin kalmak önemli. Özellikle 15-19 Kasım arası fiziksel değişimler için uygun değil, ilişkilerde de gitgeller olası olduğundan sakin geçirmek önemli olacaktır bu süreçleri. Ayrıca alışveriş için de bugünler uygun değildir. Merkür Retrosu 4 Kasım’da, Mars retrosu da 15 Kasım itibariyle son buluyor. 15 Kasım sonrası diyet ve spora başlamak için daha uygun tarihler.

Mavi Dolunay sınıyor. İlişkilerle sınıyor, maddi olarak sınıyor, kariyer olarak sınıyor ama bir şekilde kaos anında nasıl hareket ettiğini ve aynı şeyleri tekrarlayıp, tekrarlamadığına bakıyor. Bu dönemde değiştirmeyeceksen ne zaman değiştireceksin? Daha kaç kez mesaj gelmesi gerekiyor? Kaç kez gerçek yüzlerin gösterilmesi gerekiyor sana bazı şeylerden vazgeçebilmen için?  Artık söylemen gerekenleri söylemen için? Artık sadece evde biraz ses olsun diye açılan bir televizyon olmaman için? Sınanmıyorsun, sadece biraz bırakman gerekiyor.

Bu bir Mantar Bulutu, zihninde yaşanan patlamanın eseri. Yaşadığın farkındalığın. Geçmişi yok eden, yeni bir hayat sunan. Bu nasıl bir farkındalık diyeceksin! Ben kendimi ne için, kim feda etmişim! Biraz sevilmek adına, kendimi nerelerde bırakmışım. Dünya’nın sonu gibi gelecek bazen, bazen yeniden inşa etmek zor gelecek, yorgun hissedeceksin belki. Ancak ne kadar güçlü olduğunu da o zaman fark edeceksin. Kimseye ihtiyacın olmadığını ve seni kurtaracak tek gücün kendin olduğunu. Bak, oradalar.. Aşağıda koşturan insanlar her şeyindi, şimdi tanıyamıyorsun. Fark edeceksin. Her şeyi yeniden inşa etme zamanının geldiğini.

Buraya kadar gelebileceğini düşünmemiştin. Her düştüğünde, her kaosta bu sefer bitti derken, yeniden başladı zaman. Yeniden ayağa kalkabilirsin, çünkü sana inanıyorum, çünkü daha önce de kalktın. Çünkü sana inanmayanlar yüzünden, kendine olan inancını yitirdin ve bugüne kadar kendinde güç bulamıyordun. Bu Dolunay en çok bu gücü hissettirecek. Hayallerine inanmayanlar var ise o hayaller gerçek hayallerindir.

Bugün senin günün. Bugün özgürleşme günün. Bütün acı, korku ve kaygılarından. Her şeyden ve herkesten.

Yolun açık olsun.

 

 

Facebook 61 Twitter 51 Linkedin 10 Tumblr 11