Retro Dolunay

Seni delirmekten, kötü bir insan olmaktan, vazgeçmekten alıkoyan bir şey var, bir kişi var, belki de bir hayal veya umudun var. Şubat ayında ona sarıl, ona sıkıca tutun. Bu bir hedef, bir amaç veya bir düşünce de olabilir. Her ne ise, o senin şubat ayında devam etmeniz sağlayacak yegane şeydir.

Karanlık yanını uyandırmak için dürtüleceksin belki, çıldır diye uğraşacaklar, vazgeç diye. Sen devam edeceksin. İşte yıllardır kendine kattığın farkındalık ve bilinci kullanma vaktidir. Gücünü tam olarak buradan alacaksın ve gülüp geçmeyi başaracaksın. Kendini hırpalamadan geçeceksin bu süreci. Bitti iç hesaplaşmalar, bitti o düşüncelere dalıp korkuya kapılmalar, hata belki de bendedir düşünceleri, kendini yargılamalar bitti. Şimdi en iyi halini oynamak zorunda hissetmekten, kendin olmaya, kendini göstermeye geçiyorsun. Dışarı ile hesaplaşmaya, belki de ilk defa. Gelecek kaygılarını azaltmak için hayatında tuttuğun, gelecek hayallerinin içinde olmayanlara bir veda Dolunayı.

Hem Dolunay, hem Merkür retronun aynı sürece denk gelmesi Şubat ayını biraz sert başlatabilecek olsa da, şubat ortası itibariyle çok daha güzel bir döneme geçeceğimiz gerçeği ile devam etmemiz gerekiyor. En çok Aslan-Kova-Akrep-Boğa burçları etkilenecektir. Özellikle Boğa ve Akrepler iki yönden etkileneceği için en sakin kalması gereken burçlar olabilirler.

Venüs-Pluto kavuşumunda bir Dolunay. İlişkileri çok sert etkileyebilir. Tartışmalardan uzak, iki tarafında alttan alabileceği bir dönem, ancak bu dönem biten ilişkiler bitmesi gerektiği için bitiyordur. Ve tabii Merkür retroda olduğu için bu dönem biten ilişkilerin tekrarlama olasılığı da yüksektir. Özellikle ocak sonu ve şubat ayının ilk iki üç günü duygusal olarak öfkeden uzak durmalıyız. Sosyal medyalar, whatsapp internet siteleri sık sık çökebilir. Önemli belgelerinizi yedeklemelisiniz.

Aslan Dolunayı içinizdeki çocuğu ortaya çıkarmak istiyor, yani hayatın gerçekleri var inanç sisteminde iseniz sizi hayattan keyif almaya itmeye çalışacaktır. Bizi her şey sinirlendirir, çünkü ne istediğimizi kimseye söylemiyoruz ve anlamalarını bekliyoruz. Nelerden keyif alıyoruz, karşımızdaki insandan ne bekliyoruz, hayallerimiz neler? Paylaşmıyoruz. Bu dönem bunları paylaşma dönemi, içinizde tutmayınız.

Her sert açısı olan Dolunay, senin hayatını altüst etmez, ki sert açılar bir şanstır. Çünkü bu sefer düşmezsen, bu sefer kabule geçersen, dönüştürürsen bir daha sert açılar olduğunda aynı durumu tekrar yaşamazsın. Kısır döngüyü kırabilirsin. Bu bir test. Farkındalık testi. Farkındayım diyebilme şansı, bu şansı iyi şekilde kullanacağına inancım tam, iyi bir insan olarak kalabileceğine, karanlık yanını, sorunlarını da kabul edebileceğine.

Enerjisel çarpışmalar, uyku sorunları, gündüz ile gecenin, yattığın hal ile kalktığın halin aynı olmaması, insanları algılayabilmenin düşmesi, yanlış anlaşılmalar, eski dostlukların geri dönüşü bu sürecin getirileri. Tabii bazı eski sevgililerin dönüşünü de görebilirsiniz.

Ben demeden, biz diyemiyeceğini göreceksin. Kibrin nasıl düştüğüne şahit olacaksın, sana kibirle bakanların nasıl yok olduğuna. Doğru yolda olduğuna dair bir mesaj alacaksın. Teşekkür edeceğin bir süreç.

Zihin aktif, zamanın ötesinde bir dönem. Bu yüzden geçmiş kayıtlarla bu dönemi algılamaya çalışma. Karşılaştırma yapmak kafanı karıştıracak, olan her şeye yeni bir tecrübe olarak bakanlar, bu süreçten en büyük katkıyı alarak çıkacak. Günler karışabilir, saatler karışabilir, duygular karışabilir. Bu karışıklıktan çıkabilmek adına bilinçli kalabilmek önemli olacaktır.

Evet, her yerden duyuyorsun, biraz karmaşık günler geliyor. Ancak sen bu günlerin geleceğini bilerek kendini geliştirdin. Evet, bazı sıkıntıların olabilir, ancak bu seni eksik veya sorunlu bir insan yapmıyor. Bunu böyle hissettiren insanlara inanıp, kendini yorma.

Sen sadece iyi günler için kendini yetiştirmedin, kötü günlerde de ayakta kalabilmek içindi her şey. Peki şimdi neden korkuyorsun?

Sen sadece kolay yolları yürümek için güçlenmedin tek başına. Bugünlerde herkes neler oluyor derken, yürümeye devam edebilmek için geçtin o yollardan.

Peki şimdi neden duruyorsun?

Facebook 10 Twitter 10 Linkedin 0 Tumblr 04