Terazi Dolunayı | Nisan 2017

Terazi Dolunayı | Nisan 2017

İçimizde tutmaktan yorulduğumuz bütün duygular açığa çıkmakta. Ne kadar kapalı olsak da, bir şekilde volkan gibi patlamakta. Kimseye göstermek istemediğimiz yönlerimiz, bizi biz yapan hisler, bizden bile gizlenen bilinçaltımız toplu halde çıkmak için gerildi. Bir yandan çok sakin bir hale bürünürken, bir yandan bizden çıkıp gitmesi gerekenlerin yaptığı baskı ile huzursuz bir hale bürünebiliriz.

Ok gerildi. Bu Ok bütün tutunduğumuz duyguları bir anda bırakmaya niyetli. Bu Ok ‘acaba o seçimi yapmasaydım nasıl bir hayatım olurdu’nun cevabı. Duyanlara, duymayanlara. Artık geriye bakıp ‘keşke’ demenize gerek kalmayacak. Çünkü şu an düşündüğünüz tüm sorularınızın cevabı yaklaşmakta. Artık hayatınızın akışını başka insanların yönlendirmesine izin vermezseniz, size açılan yolların ferahlığını yaşayabilirsiniz. Rüzgar..

Bir kapı açılmakta. O kapıdan ferahlık dolu, huzur kokan bir esinti gelmekte. Çünkü kendi öz iradenizle açtığınız ilk kapı bu. İlk nefes. Çok kereler doğdunuz, çok kereler vefat etti duygularınız, ‘artık hissedemiyorum’ ‘artık gülemiyorum’ ‘artık keyif alamıyorum’ dediniz. Artık ‘ümidiniz’ bitmek üzereyken bir kapı daha geldi. Bu kapı hep ‘ümidinizin bitmesini’ bekler gibi. Vazgeçmek ve Yeniden başlamak.

Her neyle yargılıyorsanız kendinizi, her kime kızgınsa yüreğiniz, neyi affedemiyorsanız bırakmanın zamanı. Sizi esir edenleri özgür bırakın. Onları özgür bıraktıkça, bu süreçte kuş gibi uçmayı deneyimleyeceksiniz. Geçmişi ve geçmişin anı defterini yırtıp atmanın zamanı. Tutunduğunuz sevgiler, tutunduğunuz insanlar, tutunduğunuz kaygılar ve tutunduğunuz ‘öfkeler’. Neden ilerleyemiyorum sorusunun cevabı.

Yay Dolunayı güçlü bir enerji akışına vesile oldu. Bilgi suda, bilgi havada, bilgi göz kapaklarınızda. Sadece okumaya çalışın ve hissedin. Herkesin mesajı farklıdır, en az parmak izlerimiz kadar. Ortak olan bilinçtir. Aynı bilgi milyarlarca insana farklı bir şey ifade edebilir. Size içsel olarak yakın gelen her ne ise, mesaj odur. Sizi sıkıştıran her ne ise üstüne gitmeniz gereken odur. Bırakmanız gereken odur. Zamanın ve insanların değiştiğini, çok daha farklı bir enerji akışı olduğunu hissedebilirsiniz. Burada ayrım bunun nasıl kullanıldığıdır. ‘Bunu bir insan nasıl yapabilir’ ayrımındayız. Artık kötü çok kötü, iyi ise içten ve samimi iyi olarak ayrılacaktır. Ne ise, O çıkacaktır.

Realiteye göre Yay dolunayı ise tamamen size eğitimci gözüyle bakacaktır. Eksik yönlerimizi tamamlamamız için güzel bir süreç. Yarım kalan işlerimizi, yarım kalan ilişkilerimizi, yarım kalan sözlerimizi tamamlamak ve Ben hazırım demek için.güzel bir süreç. Duygusal olarak kısıtlanmış hissetmeniz, patlama hissiyatı, isyan etme gibi durumlar normaldir. Ancak bundan çıkarmanız gereken bir şey var. O da gerçekte o duygunun altında yatan nedenlere neden perde çektiğinizi bulmaktır. Bu gece bunu düşünmenizi tavsiye ederim.

Direnciniz neye?

İnancınızı zedeleyenlere verdiğiniz ödün neden. Kendinize olan inancınızı neden kaybettiniz, kaybettirenlere neden izin verdiniz. Enerjitik olarak her yerden saldırı geldiğini hissediyorsunuz. Üstüne bir de başka insanların bakış açılarıyla kendinize saldırıyorsunuz. Özellikle bunu, bu gece bırakmaya ve yarın sabah kendi yolunu çizmeye ‘cesaret’ eden bir insan olarak uyanmaya niyet edebilirsiniz.

Başkaları yüzünden ertelediğiniz her ne varsa, artık harekete geçmenin zamanıdır. Ayağa kalkın ve bir adım atın. Yolunuz açık olsun.

Sevgi dolu bir süreç diliyorum hepimiz için.

Facebook 01 Twitter 0 Linkedin 0 Tumblr 0