Terazi Yeniayı

Terazi Yeniayı

Uranüs karşıtlığında bir Terazi Yeniayı yaşayacağız. Bu durum öncelikle hayatınızda değiştirmeniz konuları önünüze serebilir, bu yüzden yaşadığınız olaylara ve ruhsal durumlara iyi bakmanız gerekiyor. Bulunduğunuz toplum, çevre ve ilişkide olduğunuz insanları bu dönem daha iyi incelemeli ve size katkı olmayanları geride bırakmalısınız. Çevrenizden ve bulunduğunuz ortamlardan sıkıntı duyuyorsanız, değişim için tam zamanı.

Hayalleriniz ile hayalkırıklıklarınız sizi çekiştirebilir bu dönem. Bir yandan gitmeniz gereken yol varken, bir yanda durmanız gereken bir yer olduğunu hissedebilirsiniz. Çakılı kalmak ile harekete geçmek arasında bir köprüden geçmekteyiz. Harekete geçmek için bir güvenlik arıyoruz, bu güvenlik ise ‘garanticilik’ getiriyor. Evrenin işleyişinde garanti yoktur, seçimler vardır ve o seçimlerin açtığı yollar vardır. Kişisel olarak ne kadar farkındalık içinde seçim yaparsak bu seçimler yeni yollar açacaktır. Şu an ise değişimi seçmek için gökyüzü bizi desteklemekte.

Her şey değişir, değişime direnmenin altında yatan ‘kaybedeceğim, güçsüzüm’ hissi vardır. Değişim, geçmişi kaybetmek değil, kazanmaktır. Vazgeçiyormuşsunuz gibi gelir, bırakıyormuşsunuz gibi gelir, savaşmıyormuşsunuz gibi gelir. Bu da insan egosuna uygun gelmez ve direnir. ‘Olduğum kişiye varmak için çok çalıştım ve şimdi bu kişiyi değişmek bütün yatırımlarımı yok saymak gibi geliyor.’ düşüncesi oluşur zihinde. Ancak atlanan durum şudur ki; Olduğunuz kişiyi ileri taşıma cesaretine ulaşmak içindi bütün yaşadıklarınız. Bu cesaret şu an sizinle. Bu cesareti elde etmek için birçok tecrübe yaşadınız uzun zamandır, uzun zamandır hayatınızdan çıkması gerekenler gösterildi, hayatınızı nasıl şekillendireceğinizin mesajları geldi, hangi yola girmeniz gerektiğini sezgi yoluyla algıladınız. Mesajları görmemek ve sezgilerinizi kabul etmemek burada bir kaçıştır. Çünkü değişimi bir yenilgi gibi algılayan eski benliğiniz sizi bırakmak istemez, bu da kaçışınız için bir senaryo üretir zihninizde. Ancak sizler bunları aşmak için farkındalığa eriştiniz, tam olarak bugünleri algılayabilmek için. Dünya değişiyor ve bu değişime, bu frekans ve enerji değişimine ayak uydurmakta zorlanıyoruz sadece. Çünkü bu değişime tam olarak hazırlanamadık, kafamızı bambaşka şeylerle doldurduk, şu an bunlar temizleniyor ve sürecin sonunda değişime hazır hale geleceğiz.

Sıkıntılar yükseliyor gibi gelse de içsel olarak, burada devreye Mars-Şiron girmekte. Bedensel farkındalığınıza ulaşmanız ve kendinizi daha iyi tanıyabilmeniz için birkaç sıkıntı çıkmış olasıdır son zamanlarda. Enerji olarak kendinizi bulacağınız bir döneme girmektesiniz, çevrenizdeki ve gözlerinizdeki karanlığı görmektesiniz ve bu bir kaygı yaratmakta. Ancak bilinmeli ki, bu puslu zamanlardan parlayan gözlerle çıkacağız. Şu an çıkan sıkıntılar sadece kendimizi tam olarak istediğimiz gibi ifade edememekten gelmektedir.

Jüpiter-Merkür geçişinde zihnimiz oldukça yoğun ve şüpheci olabilir. Şüphe yerine psikolojimizde büyük şifalanmalara yönelebilir, bakış açımızı genişletebiliriz bu dönem. Çünkü şüphe zamanla kaygıya ve korkuya dönüşebilir. Çevremizden çok kendi kapasitemizden şüphelenmeye başlayabilir ve olmadığımız bir gibi davranabiliriz.

Genel olarak güzel ve dengeli bir yeniay, oldukça harekete geçirici ve dönüştürücü bir yeniay. Özellikle ilişkilerde büyük şifalanmalar sağlayabilir, küs olanlar barışma evresine geçebilir ve karşılıklı özgür alanlarına daha saygılı olmaya başlayabilir çiftler.

Daha özgür, daha adaletli, daha ‘ilahi adaletli’ bir sürece girmekteyiz. Bu sürecin ‘hak edenlere’ katkı olmasını diliyorum. Sevgiler.

Facebook 25 Twitter 25 Linkedin 04 Tumblr 03