Ya bir yol daha varsa?

Ya bir yol daha varsa?

Ya bir yol daha varsa?

Ya her şeyin üstesinden gelebileceğiniz bir yol daha varsa ve o yola çıkmak için sizden bir adım bekleniyorsa? Her gün uyandığınızda bugünün farkı ne diye soruyorsunuz ama hiç ‘bugün benim farkım ne olacak?’ diye sormuyorsunuz.

Ya günler değil de, bizim farkımızı ortaya koymamız gerekiyorsa? Ya bizim günlere değil, günlerin bize ayak uydurması gerekiyorsa? Bizi tutan ne? Her günümüzün aynı olmasını sağlayan sistem eğer bizim farkımızı ortaya koymuyorsa, robottan ne farkımız kalır? En küçük değişikliklerin hayatını değiştireceğini bildiğin halde her sabah neden aynı sokaktan geçiyorsun? Yarın fark yarat. Küçük de olsa.

Yarın otobüse binerken Günaydın de şoföre. İş yerine girdiğinde en sinir olduğun kişiye gülümse ve bütün gün o düşünsün ne değişti diye. Yarın hayatında beklentisiz bir fark yarat ve domino taşlarının nasıl yıkıldığına şahit ol. Hayatının akışını değiştirmek için bir söz yeter. Hayatın darmadağın olur, yolunda gitmeyen hayatını toplarlayabilmen için. Dipleri görürsün, tırmanmayı öğrenmen için. Hayalkırıklığına uğrarsın, insanları tanıyabilmen için.

Ben bu gece, şu an, elleri yüzünde, düşünceli, yarınlar için bir umut bekleyen herkese inanıyorum ve güveniyorum. Başaracaksınız.

Facebook 03 Twitter 01 Linkedin 0 Tumblr 0