Yay YeniAyı

Yeniden doğuşunuzun mesajları, eskiye dair sizi eksilten, sizi düşüren, sizi engelleyen ne varsa oldukları yerde bırakmanızı söylemekte. Uzun bir sürecin ardından özellikle son iki haftayı biraz sert geçirtti gökyüzü. Dengesiz düşünceler içinde nereye gideceğini bilemeyen ruhların, ordan oraya savrulmasını izledik. Bize verilen mesajları kabullenmek istemedik belki de, çünkü kendimizi kabul etmek, başka insanların bize biçtiği değeri kabul etmekten zordu.

Yay Yeniayı ile birlikte zihinden ayrıldığımız, bilişe doğru yola çıktığımız bir yolculuk başlıyor. Yılı daha sakin ve daha farkında olarak bitirmek adına bütün yılı gözümüzün önünden geçiriyor. Yaptıklarımız, yapamadıklarımız, seçtiklerimiz, seçemediklerimiz, artılarımız, eksilerimiz hepsi bize birer armağan olarak geldi bu yıl. Çok zor geceler geçirdiğimiz zamanlar oldu, enerjimizi yukarıya çekmek için kendimizle çok uğraştığımız oldu, başaramayacağımıza dair inancımız oldu, bırakmaya yeltendik her şeyi, gözümüzle gördüğümüz insanlarla, göremediğimiz kendimizi karşılaştırdık. Ancak hepsi bizi bu ana kadar taşıdı ve daha güçlü çıkabiliriz bu yıldan. Büyük bir özet geçti 2017 bize hayatımıza dair ve şimdi bu yeniayla birlikte bize bir yol daha sunuyor. Çevreniz değil, sosyal medyada gördükleriniz değil, popülerize olmuşlar değil, gündemler değil, kendi yolunuzu sunuyor.

Kendiniz olma yolunda son mesajları alıyor, son testleri, son davranış biçimlerini yaşıyorsunuz. Krizi nasıl kendi fırsatınıza çevirebileceğinizi öğretti bu süreç belki de size, belki de geride bırakmanız gerekenler uzun süredir size mesajlarla gelmekte, buna kendinizi kapatmak sizi sıkıştırmakta ve bunları sorun olarak algılama zihniniz, oysa bakış açınızı tamamen değiştirebileceğiniz bir süreçtesiniz. Bakış açınız değiştiği an, hayatınızın nasıl değiştiğini izleme zevkine erişebilecek bir süreçtesiniz, kendiniz için yaptığınız her yatırımın size nasıl fazlasıyla dönebileceğini göreceğiniz bir süreçtesiniz. Bu anı kucaklayabilirsiniz, bu süreci içten yaşayabilirsiniz, mesajları algılayabilirsiniz, sorunlarınızı çözmek için kendinize dönüp sorabilirsiniz. ‘Ben ne istiyorum?’

Siz gerçekten ne istiyorsunuz? Kimsenin hakkınızda ne düşüneceğini düşünmeden, kimsenin size hangi sıfatları takacağını düşünmeden, önünüze koyduğunuz engelleri aşabilmek adına, büyümek ve ilerlemek adına, kabınızdan çıkmak adına, gücünüze erişmek adına, Siz gerçekten ne istiyorsunuz? Evrenin kurallarını algılayabilmek için, yaşadığınız yeryüzünün kurallarını algılayabilmek için ne kadar içselleşebiliyorsunuz? Gelen mesajları süzebilmek adına ne kadar temiz kalabiliyorsunuz? Bütün düşüncelerden ve çevrenizden duyduklarınızı ne kadar süzgecinizden geçirebiliyorsunuz? Kimseye ait olmadan, kendinize ait olmayı seçebildiğiniz anın zevkini kendinize vermek için neyi bekliyorsunuz?

Kendinizi hediyelendirmeyi en son ne zaman düşündünüz? Hep dışarıdan, hep çevrenizden, hep evrenden, hep dilek ve dualardan, hep duygularınızın sahiplerinden beklerken bir hediye, kendinizi hediyelendirebilmeyi en son ne zaman düşündünüz? Bunca uzun yolu geldikten sonra, kendi yolunuza çıkabilme cesaretini göstermeniz için daha başka hangi mucizeleri bekliyorsunuz? Hangi güven duvarlarına sırtınızı dayamak sizi mutlu ediyor? Kimlerin duvarlarına? O duvarlar her gece yattığınızda yıkılmasını, her sabah uyandığınızda tekrar yükseltmek için çabaladığınızı görmek için ve o duvarların sadece kendi güven duvarlarınız olduğunda gücünüze ulaşabileceğinizi görmek için kaç kez daha yıkılmalı?

Yay Yeniayı uzun bir yolculuğun dinlenme tesisi, bu tesiste düşüncelerinizi farkındalığa dönüştürmek adına kendinizle kaldığınız, ancak evrensel bir sese kulak verdiğiniz, algıladığınız, bir olmanın ne demek olduğunu idrak ettiğiniz, yalnızlığınıza gelen evrensel bir bilincin parçası olduğunuzu hissettiren rüzgar ve tam olarak ne istediğinizi size gösteren bir dinlenme tesisi. Yorgun bir ruhun umut hanesi, dalgalı bir zihnin susma sahnesi. Kendinizi yeniden inşa etmenin öncesi, kendinizle yüzleşmenin sonrası, kendinizi algılamanın şimdisi.

Buraya kadar kalben temiz ulaşmış her ruhun, bu yolcuğunun hediyesini alacağını düşünüyorum, ancak bu yolculuğa devam edebilmek adına önce kendinizi hediyelendirmelisiniz. Kendinizi bulduğunuz bu sürecin hepinize katkı olmasını diliyorum. Umut dolu yarınlara bakıyoruz, sadece görebilmek için kendi gözlerimizle bakmamız gerekli.

Sevgiler.

Facebook 39 Twitter 20 Linkedin 01 Tumblr 01