Yengeç Yeniayı | Haziran 2017

Yengeç Yeniayı | Haziran 2017

Kaygı ile boşvermişliğin arasındaki ince bir çizgiden yürüyoruz. Bir yana yatıyoruz kaygı yakalıyor, bir yana yatıyoruz, boşveriyoruz. Her şeyin kontrolümüzde olmadığını deneyimliyoruz. Bazen biraz bırakmak gerekir, kendimizi zincirlediğimiz bütün duyguları, korkuları ve kaygıları.

Aman kimse rahatsız olmasın diye kendimizi paraladığımız günler artık geride kalıyor. ‘Herkes rahat olsun, mutlu olsun ben nasıl olsa bir şekilde mutlu olurum.’ diye kendimizden çok verdik. Şimdi alma-verme dengesini tekrar yerine getirmek için kim ne aldıysa ve verdiyse karşılığını bulma zamanı. Çakılıp kaldığınız yerinizden, tutunduğunuz ailesel kaygılardan arınma zamanı.

Kaç yaşınızda olursanız olun, evden kanatlanıp uçmanın zamanı. Bu ev yaşadığınız ev değil, bu ev uyuduğunuz ev değil, bu ev bir bina içinde değil. Bu ev sizin zihniniz. Zihinden çıkma zamanıdır. Orası sizi rahat ettiriyor, kulağınıza hoşunuza giden cümleler fısıldıyor ama hayattan kaçmanızı sağlıyor. Hayatınızı yakalama fırsatınız var. Belki bir adım ötenizde, belki de uzun bir yolunuz var ancak ışığı gördüğünüzü ve hissettiğinizi biliyorum. Bir şeyler değişiyor ve biz bu değişime yetişmenin telaşındayız. Yetişmek istiyoruz çünkü orada bizlerden bir parça olduğunu hissediyoruz. Yetişmek istiyoruz çünkü doldurmaya çalıştığımız o boşluk hissinin orada kaybolacağını biliyor gibiyiz. Tanıdık bir tını duyuyoruz gelecekten, bize ait ancak daha erişemediğimiz. Dünyadaki adalet azaldıkça, adalete olan ihtiyacımız ortaya çıkıyor. Öyle unutmuştuk ki adil olmayı, bize adalet olmadığında Dünyanın ne hale geleceği gösteriliyor.

Yengeç Dolunayı bize takılı kaldığımız ve ilerleyemediğimiz bazı konularda adım atma şansı veriyor. Köklerimizin, geçmişimizin, karmalarımızın ve duygusal bütünlüğümüzün yapbozu tamamlanıyor. Şimdi bunlardan özgürleşmek için adım atmamız bekleniyor. Bu adım sizin için ne kadar küçük olursa olsun, harekete geçmeniz daha sonraki aylarda size birer hediye olarak dönecektir. Evinizde bir vazonun yerini değiştirmek ile kafanızda yer eden bir sorun hakkında bakış açınızı değiştirmek arasında büyük farklar yoktur bu harekete geçme esnasında. Sadece bir şeyler göstermelisiniz ‘ben çabalıyorum’ diye haykırmalısınız evrene.

Merkür-Mars paralelliğinde zihnimiz hiç olmadığı kadar konuşacaktır bu süreçte. Zihnimizi boşaltmak için ve bilişten kopmamak için çalışmalıyız. Ayrıca bol bol sohbet ederek, hareket halinde olarak, araştırma yaparak, spor yaparak hem zihinsel hem fiziksel enerjimizi boşaltabiliriz. Hareketsizlik bu dönem çok fazla uyku sorunu çıkartabilir bizlere.

Sezgilerimiz bu dönem fazlasıyla artacaktır, öngörü ve hislerimiz yoğunlaşacaktır. Bunu kendi lehimize çevirmek için kaygıdan uzaklaşmalı ve bizde kaygı yaratan olaylara karşı bakış açımızı değiştirmeliyiz. Gelecek hiç olmadığımız kadar yakın ve bizler buna hazırlanıyoruz, bu süreçte yaşadığımız sıkıntıların elle tutulur derecede güzel geri dönüşleri olacağına inancım tam.

Burada unutulmaması gereken, bu süreçteki düşüncelerimizin hayatımıza tam anlamıyla yansıyabileceğidir. Bu yüzden negatif düşüncelerden, içsel sesinizin sizi yargılamasından uzak durmalısınız. Jüpiter-Mars karesiyle bir enerji sıkışması normal olacaktır bu dönem. Enerjimizi açığa çıkardıkça bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Ancak olan kapasitenizi ortaya çıkarmazsanız, kendinizi kısıtlarsanız bu çeşitli fiziksel-ruhsal sıkıntılar getirebilir. Baş ağrıları çoğalabilir.

Uranüs-Kuzey ay düğümü üçgeniyle geleceğe bir adım attık. Heyecan verici, yeniden bir amaç bulabileceğimiz, nereye ait olduğumuzu ve nereye gideceğimizi bileceğimiz bir süreç bizleri beklemekte. Enerjimizi ve hislerimizi doğruya, vicdana yakın kullandıkça koşar adım ilerleyeceğimizden şüphem yok. Bizden öne atılmamız ve saklandığımız kabuğumuzdan dışarı çıkmamız bekleniyor. O zaman hep beraber yürüyelim. Hepinize bu Yeniayın katkı olmasını dilerim.

İyi Bayramlar.

Facebook 81 Twitter 19 Linkedin 05 Tumblr 04