Yeniay-Jüpiter Balık- BUGÜN

Hep sen mi değiştirmelisin kendini? Biraz da onlar değiştirsin. Biraz da onların rahatı kaçsın, onlar fedakarlık yapsın kendinden. Herkes bir şeyleri değiştirmek istiyor, ancak hiç kimse kendinden ödün vermiyor.
Ödün veren hep sen mi olmalısın? Dağıttın kendini, dengeni, oysa her şeyi dengeye oturtmak için çok çaba harcamıştın. Biri geldi, biri istedi, birinin hoşuna gitmedi. Onun için de değiştirdin kendini. Sana ne kaldı? Senden geriye ne kaldı? Geleceğinden sana ne kaldı?

Şimdi şimdi daha net görüyorsun her şeyi, kaos zamanlarında maske kalmaz yüzlerde. Şimdi ne istediğini net olarak göreceğin bir dönem geliyor. Kimleri geride bırakmalısın? Kim sana iyi gelmiyor? Kim senin ilerlemeni istemiyor? İnsanlar yerinde say ve onlardan uzaklaşma istiyor! Net olarak göreceksin, görmezlikten mi geleceksin? Yine. Yoksa artık bütün bahaneleri bırakıp, kendi yolunu mu seçeceksin? Beklediğin el uzanacak sana inan, peki o eli tutmaya cesaretin olacak mı? Tekrar başlamaya? Çünkü bazılarını geride bırakmalısın, bu yolculukta sen ve sana katkı olanlar dışında kimseye yer yok.

Boğa Yeniayı fırsatlar yeniayı. Harekete geçene fırsat, hayatını kendisi için değiştirmeyi seçene, konfor alanından çıkmayı seçene, bahanelere sığınmayanlara fırsat yeniayı. İnatçılığı bırakıp yerimizden kalkmalı ve tekrar yürümeyi seçmeliyiz. Yoksa bugün hastalıklar, yarın savaşlar hep bir şeyler engel olmaya devam eder bize. Hep bir bahane buluruz hayatımızı ertelemek için ve suçlayacak birilerini. Güvenli alanımızdan çıkmamak için. Şimdi bütün bahanelerimizi iptal etme zamanı.

Boğa Yeniayı madde ila mana arasında gitgellerin olabileceği, bu konuda dengenin kurulmasının önemli olduğunu gösteriyor, alma-verme dengesini bozmadan hareket etmek önemli. İlişkilerde iletişim önemli olacak ve sorunların çözülebilir olması için öfke değil, iletişim seçilmeli. Ani yükselişler ters sonuçlar doğurabilir. Zihinsel olarak tatmin olmayan ilişkilerin sonu da olabilir bu yeniay. Diğer yandan kafa yapısı uygun ilişkilerin başlangıcının da işaretidir. Maddi açıdan destekleyici bir dönem ve maddi atılımlar için iyi bir dönem.

Boğa Yeniayı nerede durmamız gerektiği, nereye doğru gitmemiz gerektiğini, kimlerle devam etmemiz gerektiğini net olarak gösterecektir. Bazen hiçbir şey, her şeyden güçlüdür. Bazen hiçbir şey söylememek, her şeyi anlatmaya çalışmaktan daha çok cesaret ister. Herkes koşarken, kendini yargılamayı bırakıp, neden durduğunu görmeni sağlar mısın? Herkes her şey olmak isterken, sen hiç olmayı biliyorsun, kendini eksik hissetmeyi bırakıp, onları fazla yapmayı terk eder misin? Onlar ‘herhangi bir şey’ olmaya çalışırken, sen ‘kendini’ bekliyorsun.

 

Jüpiter Balık burcuna geçiş yapıyor. Bu hayal gücünü hiç olmadığı kadar harekete geçirecektir. Bu bir ilahi elin uzanması, tam düşerken yukarı çekilmektir. Hayal dünyası ile madde dünyasının arasındaki kapının açılışıdır. Bu yüzden bol bol topraklanmak önemli olacak, çünkü hayal dünyasında çok fazla kalmak da, derinlere çok fazla inmek de, erteleme yaratır. Ertelemeyi hayatımızdan çıkarmamız gereken bir dönem olmasına rağmen, erteleme enerjisinin en yüksek olacağı bir döneme gidiyoruz. Farkında olmak, bir adım ileri taşır.

Jüpiter Balık Duygusal bir dönem olacağı için alıngan insanların çoğalacağı bir döneme doğru gidiyoruz. Bilinçaltının hortlayacağı bir süreçte, rüyalar inanılmaz derecede gerçekçi gelmeye başlayabilir. Neyin hayal, neyin gerçek olduğunu çözmemiz, bizi bir adım ileriye taşıyabilir.

Sanat yükselecektir. Sanat ile ilgili her şey destek görebilir bu süreçte, hayata sanatsal bir bakış açısı kazandıracaktır ve sevgi yükselecektir. Bu durum mucizelere ve güzelliğe ilerleyebileceğini düşünüyorum. Bir anda değişebilir her şey, buna inanmayı lütfen bırakmayın. Çünkü buna inanmayı bıraktığımız andır, kıyamet. Umudunu kaybetmektir, kıyamet. Şimdi umut tekrar yükselebilir, şimdi her şey yoluna girmeye başlayabilir. Eğer beslersen umudu.

 

Kaosun gelişi, bazı şeyleri değiştir diye hayatında. Sen ise ağlamayı ve bu benim neden başıma geliyor diye sızlanmayı mı seçeceksin? Yoksa ne kadar güçlü olduğunu, kudretini gösterecek misin artık? Silkelenip kalkacak mısın tekrar ayağa? İsyan, ağlamak, bağırmak veya sızlanmak değildir. Hayata karşı, sorunlara karşı gülüp geçebilmektir isyan etmek. Çünkü bilirsin geçip gideceğini, bunun da son bulacağını bilirsin. Gülerken ayağa kalkabilmek, başını eğmemektir. Bahane üretmemektir, isyan etmek. Yargılansan da, eleştirilsen de, onlara kulağını kapatabilmek ve hedefine yürüyebilmektir. Sen şimdi bunları yapabilecek misin kendi hayatında? Yapıyorsun.

En çok kendine isyan ediyorsun. En çok kendinle barış imzalamayı bekliyorsun. Bu savaşa son verebilirsin.

Hiç kimse yok, sen varsın. Seninle büyüyecek bütün umutların ve senin kendini sevmenle başlayacak yeni bir gün.

Aynı günü yaşamaktan, aynı sohbetleri yapmaktan, aynı acıları hayatına çekmekten, aynı kişileri hayatına çekip, kurtarıcılığa bürünmekten sıkılmadın mı? Yeni bir günü başlatmak için atacağın adım..

Güneşin doğuşunu beklemek yerine, geceyi de yeni bir gün başlangıcı olarak kabul etmektir. Aydınlığını da, karanlığını da kabul etmektir.

Kabullen, kendini bırak, geçip gitsin dün.

Sen bugünsün.

Facebook 12 Twitter 38 Linkedin 04 Tumblr 08