Yeniay

Nedir? Duygu nedir? Birliktelik nedir? Bir olmak nedir? Yalnız yürümek nedir? Bilmiyoruz. Yeni öğreneceğimiz süreç başlamak üzere. Bize yaşatılan duyguların, öğretilen birlikteliklerin ve bağlılıkların yerle yeksan olduğu bir döneme giriyoruz. Şimdi öğreneceksin sana katkı olanları, seninle yürümeye söz verenleri. İçinden bir parça kopacak, bağlılıklarından kurtulacaksın.

An, ilk defa düşman. Şu an kafanın içindeki ses, şu an rekabet ettiğin dışarısı, şu an öfke duyduğun herkes, gelecekteki senin zamanını çalmakta. Ulaşmak istediğin yere engel koymakta. Bırak onlar haklı olsunlar, sen geleceğe adımını atacak gücünü topla yeter.

Terazinin bir yanı seninle dolu, diğer yanı gelecekteki sen. Şimdi gelecekteki yanın için kararlar vereceksin. Bunun için şu an, an ilk defa önemini yitirecek. Bu sefer denge önemli değil, gelecekteki sen önemlisin. İlk defa şu an yaşadığın duygular, korkular, kaygılar önemli değil. Ne yaşıyorsan, geleceğe taşınmayacak çünkü. Çünkü, şu an seni bağlayan, tutan, adım atmanı engelleyen her şey, düşmanın.

Mars kavuşumundaki bu yeniay sana düşman yaratmaya çabalıyor, bu düşmanlığı zamanını harcamaya değmeyecek insanlara verme. Bu savaşa ikinci kişileri soktukça, gelecekteki senin zamanından çalıyorsun. Haklı olmak zorunda değilsin, bırak onlar kendilerini haklı sansınlar.

An hiç düşman olur mu Yiğit? Dengede kalmak adına kendini kaç kez sorunluyum diye yargıladın, hatırlar mısın? Bu anı kaçırmamak için, bir şey elinden kayıp gidiyor diye kaç kez geceleri kendini hırpaladın, hatırlar mısın? Eğer an, negatif enerjiler barındırıyorsa, gelecekteki sen için bir şeylere adım atmanın, şu andaki düşüncelerden uzaklaşmanın, ne zararı olur ki? Anın düşmanı, gelecekteki senin dostu olur.

Mars kavuşumundaki bu Yeniay söylenmeyenleri söyletmek, içinde birikenleri çıkartmak isteyen, halı altına süpürülemeyen bir enerji yaratmakta. Negatif kısmını en aza indirmek adına, geçmişte konuşulmayanı konuşmak ve çözüm üretmek katkı olacaktır. Samimiyet, dürüstlük ama illa ki samimiyet. Yalandan canımlar, sevgiler büyük şekilde patlayabilir. İlişkilerde dürüstlük ise uzun sürecek bir süreci en iyi şekilde atlatmak anlamına gelir. Başarabiliriz.

Harekete geç. Mars bu 40 gün bizimle olacak. 2 yol var. Bir düşmanla zamanını yemek ve harekete geçip kendi yolunda ilerlemek. Dışarı ile kavga, süreci gereksiz yere geçirmek olacaktır. Bu yüzden kendimize odaklı kalalım. Kolay bir süreç demiyorum, ancak aşılmayacak bir süreç değil.

Dinginliğe ve dengeye varışa iki durak var. Bu 40 gün ilk durak. Mars durağı. Kaos ve savaş durağı. Bu durağı sevmedim, ben inmeyeceğim. Siz de kimse için inmeyin. Yenilmiş hissedip inmeyin. Başaramıyor gibi hissedip, inmeyin, kaostan bıkıp inmeyin, öfkeden yorulup inmeyin. Kısır döngüyü kıramıyorum deyip, inmeyin. İnin diye itseler de, benim son durağa sözüm var deyip inmeyin.

Kendinize, aşka, sevgiye, yol arkadaşlığına, umuda inancınızı yitirip, inmeyin. İnancınızı yitirmeyin. İki durak sonra sevgiyle kucaklaşacağımız o güzel günlere inançla.

Facebook 05 Twitter 09 Linkedin 0 Tumblr 02